Strona Chóru Mieszanego Echo w Zebrzydowicach

 

CHÓR ECHO

- Aktualności
- O chórze
- Osiągnięcia
- Historia
- Dyrygent
- Zarząd
- Skład Chóru
- Dyskografia
- Galeria
- mp3
- Piszą o nas
- kontakt
- linki
Aktualności:


 Smutna wiadomość
Dnia 19 maja 2019 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz długoletni chórzysta Rudolf Seifert. W latach pięćdziesiątych po II wojnie światowej wraz z wieloma młodymi wówczas chórzystami reaktywował działalność zebrzydowickiego Chóru Mieszanego ,,Echo”, w którym śpiewał 45 lat ( 1957 - 2002 ). Pogrzeb śp. Rudolfa Seiferta odbył się w środę 22 maja 2019 roku o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Chór ,,Echo” upiększył muzycznie uroczystość żałobną naszego kolegi śp.Rudka Seiferta. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie!
Zasmuceni Chórzyści
Alleluja dziś śpiewajmy,
Bogu cześć i chwałę dajmy!!


Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo” życzymy!!

Jadwiga Sikora- dyrygentka
Kazimierz Pietraszek - prezes

 

 

 

 

Wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo”
życzymy zdrowych, radosnych, rodzinnych i błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku

Jadwiga Sikora - dyrygentka
Kazimierz Pietraszek - prezes


Zapraszamy na Noworoczny Koncert kolęd w niedzielę 6 stycznia 2019 roku na godz.17.oo do Kościoła Wniebowzięcia NMP do Zebrzydowic. Gościnnie wystąpi Polski Zespół Śpiewaczy HUTNIK z Trzyńca pod dyrekcją Cezarego Drzewieckiego.
 


 Wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo”
życzymy zdrowych, radosnych, rodzinnych i błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2018 Roku

Jadwiga Sikora - dyrygentka
Kazimierz Pietraszek - prezes

Jak co roku w listopadzie przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączy się ze wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, także patronki chórzystów i organistów.  Z tej okazji składam serdeczne podziękowania i życzenia wielu łask Bożych i nieustającej opieki św. Cecylii wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo”. Msza święta z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków Chóru ,,Echo” i ich rodzin oraz o błogosławieństwo Boże w działalności artystycznej Chóru odprawiona zostanie w sobotę 25 listopada 2017 roku o godz.17.00 w kościele w Zebrzydowicach. Zapraszamy na mszę świętą również chórzystów Seniorów i sympatyków Chóru ,,Echo”. W niedzielę  26 listopada 2017 roku zapraszamy  na uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 80-lecia działalności artystycznej chóru ,,Echo”, który odbędzie się o godz.17.00 w zebrzydowickim kościele. Wstęp wolny.

                                                                                                     Jadwiga Sikora


 

W sobotę (11.11) w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej z okazji 11 listopada, podczas której uhonorowano Laurami Ziemi Cieszyńskiej osoby szczególnie zasłużone dla gmin. Przed zgromadzoną publicznością i laureatami zaprezentował się m.in. Chór Mieszany Echo z Zebrzydowic.


Chór Mieszany ECHO na scenie cieszyńskiego teatru. Fot: Bartłomiej Kukucz/ox.pl

W V Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach Chór Mieszany ECHO z Zebrzydowic zdobył ZŁOTY DYPLOM i pierwsze miejsce!

Alleluja dziś śpiewajmy,
Bogu cześć i chwałę dajmy!!


Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo” życzymy!!

Jadwiga Sikora- dyrygentka
Kazimierz Pietraszek - prezes


 

Życzenia Świąteczne

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo” serdeczne życzenia.
Niech Wam Święta miłe będą z najbliższymi i z kolędą. Szczęścia
w Nowym 2017 Roku!

Jadwiga Sikora- dyrygentka        

Kazimierz Pietraszek- prezes


 

Kolędowania nastał czas!

Harmonogram tegorocznych koncertów kolędowych Chóru ,,Echo” przedstawia się następująco:

1. Trzyniec /Czechy 29.12.2016 godz. 17.00 Dom Kultury Trisia
2. Żory- Kleszczówka 6.01.2017 godz.16.00 Kościół pw. Św. Brata Alberta
3. Zebrzydowice 8.01.2017 godz.17.00 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
4. Osiek 15.01.2017 godz. 16.30 Kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła
5. Gaszowice / Rybnik 22.01.2017 godz. 15.00 Kościół pw. Opatrzności Bożej

 

Zapraszamy na koncert

Kolejny sukces

 

Święto Chórzystów i Organistów

 
Jak co roku w listopadzie przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączy się ze wspomnieniem św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, także patronki chórzystów i organistów. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania i życzenia wielu łask Bożych i nieustającej opieki św. Cecylii wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo”. Msza święta z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków Chóru ,,Echo” i ich rodzin oraz o błogosławieństwo Boże w działalności artystycznej Chóru z okazji Święta Patronki Świętej Cecylii odprawiona zostanie w sobotę 19 listopada 2016 roku o godz.17.00 w kościele w Zebrzydowicach. Zapraszamy na mszę świętą również chórzystów Seniorów i sympatyków Chóru ,,Echo”. Okolicznościowy koncert w wykonaniu Chóru ,,Echo” i młodych organistów, uczniów PSM w Cieszynie z klasy organów mgr Pawła Seligmana odbędzie się w sobotę 26 listopada 2016 roku o godz.18.00 w kościele w Kończycach Małych. Zapraszamy serdecznie!

Jadwiga Sikora
 


kliknij w program powyżej  aby powiększyć

Życzenia
Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy! Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, pogody ducha, radości w sercu, radości ze śpiewania i radości w życiu, wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo”

życzy
Jadwiga Sikora – dyrygentka Chóru ,,Echo”


Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo”

życzy
Kazimierz Pietraszek – prezes Chóru ,,Echo”

 


A teraz prowadź nas kolędo! by wznieść się ponad to, co tymczasowe
i dotknąć tego, co nieśmiertelne!

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego 2016 Roku
wszystkim Chórzystom i Sympatykom Chóru ,,Echo” życzymy:

Jadwiga Sikora- dyrygentka i Kazimierz Pietraszek- prezes

 

    Święto Chórzystów i Organistów
Jak co roku w listopadzie przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączy się ze wspomnieniem św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, także patronki chórzystów i organistów. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania i życzenia wielu łask Bożych i nieustającej opieki św. Cecylii wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo”. Msza święta w intencji Chórzystów i ich rodzin odprawiona zostanie w sobotę 21 listopada 2015 roku o godz.17.00 w kościele w Zebrzydowicach. Zapraszamy na mszę świętą również chórzystów Seniorów i sympatyków Chóru ,,Echo”. Po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert młodych organistów, uczniów PSM w Cieszynie z klasy organów pana mgr Pawła Seligmana. Wystąpią: Justyna Śliwka, Stanisław Sitek, Paweł Konieczny i sam mistrz PAWEŁ SELIGMAN. Zapraszamy serdecznie!.

   Zapraszamy na koncert

   Zapraszamy na koncert


   Zapraszamy na koncert

 

   Smutna wiadomość

Dnia 4 września 2015 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz długoletni chórzysta Tadeusz Białończyk. W Chórze Mieszanym ,,Echo” śpiewał 27 lat ( 1975 - 2002 ). Pogrzeb śp. Tadeusza Białończyka odbył się we wtorek 8 września 2015 roku o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach. Chór ,,Echo” i organista Arkadiusz Popławski upiększyli muzycznie uroczystość żałobną śp. Tadeusza Białończyka. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie!

Zasmuceni Chórzyści
 

Kolędowania czas nastał
Jak co roku w Bożym Dzieciątku szukamy umocnienia na Nowy Rok, a w kolędowej modlitwie przedstawiamy nasze prośby, pragnienia i zamiary. Na tegoroczny sezon kolędowy 2015 w naszej gminie, Chór ,,Echo” zaplanował dwa koncerty kolędowe:

• 3 stycznia 2015 - w sobotę o godz.18.00, koncert kolęd w kościele pw. Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Kolędy zaśpiewa Chór ,,Echo”, na organach improwizacje kolędowe zagra Arkadiusz Popławski. Koncert poprowadzi Beata Sabath.

• 4 stycznia 2015 - niedziela godz.17.00, Noworoczny Koncert Kolęd w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Kolędy i pastorałki zaśpiewają: Estrada Ludowa ,,Czantoria” z Ustronia pod dyrekcją Danuty Zoń-Ciuk i Chór Mieszany ,,Echo” z Zebrzydowic pod dyrekcja Jadwigi Sikory. Na organach zagra znany wszystkim znakomity organista archikatedry we Fromborku Arkadiusz Popławski, koncert poprowadzi Beata Sabath.

Zapraszamy serdecznie!


Dar miłości, dar pokoju, dar szczęścia, niech będą z Wami
w Święta Bożego Narodzenia i przez cały Nowy 2015 Rok!

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego 2015 Roku
wszystkim Chórzystom życzę!

Jadwiga Sikora- dyrygentka Chóru ,,Echo”
***

Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne i Noworoczne
wszystkim Chórzystom i Sympatykom Chóru ,,Echo”

składa prezes Chóru ,,Echo” Kazimierz Pietraszek

 

Nowa płyta Chóru ,,Echo” pt. Pieśni dla Madonny


W sierpniu 2013 roku Chór Mieszany ,,Echo” gościł we Fromborku na zaproszenie proboszcza katedry Archidiecezji Warmińskiej ks. prałata Jacka Wojtkowskiego i organisty Arkadiusza Popławskiego. Okazją do zaproszenia Chóru były ważne jubileusze Archidiecezji Warmińskiej i Województwa Warmińsko- Mazurskiego: 770 rocznica utworzenia Diecezji Warmińskiej, 540 rocznica urodzin kanonika Mikołaja Kopernika i 470 rocznica jego śmierci. Religijne uroczystości jubileuszowe miały miejsce 15 sierpnia 2013 roku podczas odpustu parafialnego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w katedrze Archidiecezji Warmińskiej. Chór ,,Echo” uświetnił je swoim śpiewem. Zainspirowani pięknem miasta, katedry, wspaniałych organów i gotyckiej figury Madonny- Pani Fromborka postanowiliśmy nagrać we Fromborku płytę z pieśniami maryjnymi. Cieszę się bardzo że rok później udało się zrealizować to muzyczne przedsięwzięcie. Nowa płyta pt. Pieśni dla Madonny zawiera najpiękniejsze pieśni maryjne, pochodzące z różnych epok i zróżnicowane stylowo, słynne Ave Maria w instrumentalnej aranżacji Arkadiusza Popławskiego oraz poetyckie utwory Beaty Sabath. Wydanie płyty zrealizowano w ramach projektu ,,Od folkloru do klasyki” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Jadwiga Sikora


 

Święto Muzyki Kościelnej
Jak co roku 22 listopada przeżywamy Święto Muzyki Kościelnej, które łączy się ze wspomnieniem św. Cecylii dziewicy i męczennicy- patronki muzyki i śpiewu kościelnego- patronki chórzystów i organistów. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania i życzenia wielu łask Bożych i nieustającej opieki św. Cecylii wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo”. Msza święta w intencji Chórzystów i ich rodzin odprawiona zostanie w sobotę 22 listopada 2014 roku o godz.17.00 w kościele w Zebrzydowicach. Zapraszamy na mszę świętą również chórzystów Seniorów i sympatyków Chóru ,,Echo”.

Zarząd Chóru ,,Echo”

Nagroda dla Jadwigi Sikory- dyrygentki Chóru ,,Echo”
W poniedziałek 27 października 2014 roku w sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego wręczono doroczne Nagrody Powiatu Cieszyńskiego im. ks. Leopolda Szersznika w dziedzinie kultury. W kategorii upowszechniania kultury nagroda trafiła w ręce pani dyrygent zebrzydowickiego Chóru Mieszanego ,, Echo” - Jadwigi Sikory. Chór ,,Echo” uświetnił śpiewem tę piękną uroczystość. Na organach zagrał Arkadiusz Popławski, koncert prowadziła Beata Sabath.


 

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert
Studentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Karolina Zasiadczuk w bieżącym roku odbywała praktyki dyrygenckie w Chórze ,,Echo". Zwieńczeniem praktyk będzie koncert dyplomowy, w którym wystąpią Chór ,,Echo" z Zebrzydowic i Chór ,,Hejnał" z Mazańcowic. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy serdecznie!

Życzenia

Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy!

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, pogody ducha, radości w sercu, radości ze śpiewania i radości w życiu, wszystkim Chórzystom i Artystom współpracującym z Chórem ,,Echo” życzy

Jadwiga Sikora – dyrygentka Chóru ,,Echo”Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wszystkim Chórzystom i sympatykom Chóru ,,Echo” życzy

Kazimierz Pietraszek – prezes Chóru ,,Echo”
 


 


więcej aktualności
 

napisz do nas


księga gości:


ostatnia płyta:

 

inne wydawnictwa:
[przejdź]

 

 Design: | crasher1977@o2.pl  | tel: 512317850 l  Przemysław Lose  

: