BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną

sdfsf

Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach ogłasza konkurs ofert na obsługę gastronomiczną na imprezy plenerowe: 1.05.2019 i 3.05.2019„Złoty Kłos”, 29.06.2019 – 30.06.2019 „Wianki” Czytaj więcej »

Konkurs Potraw i Wypieków po raz XVI (dokumenty do pobrania)

zdjecie

Przed nami XVI edycja Regionalnego Konkursu Wypieków na zapusty i Wielkanoc „Dorty, Kołocze i insze placki”. W tym roku wydarzenie odbędzie się na Sali Widowiskowej GOK Zebrzydowice w sobotę 6 kwietnia 2019.

Poniżej pubikujemy dokumenty do pobrania (dla ułatwienia wersje word jak i PDF). Przypomnijmy, że tradycyjnie jak co roku na placu zamkowym po raz kolejny odbywać się będzie w tym samym czasie Kiermasz Świąteczny. Czytaj więcej »

Ferie Zimowe w GOK (PROGRAM)

obrazek poglądowy, pingwinJuż za kilka dni (11 lutego) w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów. Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach  wraz z świetlicami oraz GBP ze swoimi filiami przygotował liczne atrakcje dla tych dzieci, które zostają w okresie przerwy w nauce w domu.

W programie m.in, zajęcia plastyczne, ceramiczne, ruchowe. Uwaga, część przygotowanego programu zależeć będzie od pogody i może ulec zmianie. Poniżej godziny zajęć w poszczególnych placówkach. Czytaj więcej »

Nowe wydawnictwo w GOK: Zebrzydowice w XIX wieku (spotkanie autorskie)

okladkaW Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach można nabyć nową pozycję dotyczącą historii naszej gminy pt. Zebrzydowice w XIX wieku. Autorem książki jest Patryk Nowak.

–  Kiedy przeczytałam rękopis młodego mieszkańca Zebrzydowic, pana Patryka Nowaka, z zadowoleniem stwierdziłam, że umieścił w swojej pracy wiele bardzo ciekawych, nowych informacji z historii Zebrzydowic. Znalazłam w tekście szereg nieznanych mi dotąd nazwisk (m.in. wójtów, kierowników szkoły, a nawet właścicieli miejscowych gospód, kiedyś może jedynym, oprócz kościoła, miejscem spotkań mieszkańców wsi), które na pewno wzbogacą i uzupełnią dotychczasowe spojrzenie na historię naszej miejscowości – napisała w słowie wstępnym Helena Bartoszek, współautorka  „Wypisów z dziejów Zebrzydowic, Kaczyc, Kończyc Małych i Marklowic Górnych”.   Czytaj więcej »

Balik przebierańców dla dzieci

plakat

W 100 rocznicę walk o kształtowanie granic Rzeczpospolitej Polskiej na terenie Śląska Cieszyńskiego (foto)

W 100 rocznicę walk o kształtowanie granic Rzeczpospolitej Polskiej

W 100 rocznicę walk o kształtowanie granic Rzeczpospolitej Polskiej na terenie Śląska Cieszyńskiego Śląski Oddział Straży Granicznej, Gmina Zebrzydowice, GOK Zebrzydowice oraz Koło MZC w Zebrzydowicach 28 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 zorganizowały nabożeństwo w intencji poległych w obronie Śląska Cieszyńskiego w 1919 r., w 100 rocznicę walk o kształtowanie granic Rzeczpospolitej Polskiej. Msza Święta przy asyście Kompanii Honorowej odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. W trakcie wydarzenie złożono wiązanki na mogile poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym, przy asyście warty honorowej, pod krzyżem (w miejscu śmierci) mjr. Wojska Polskiego Cezarego Wojciecha Rudolfa Hallera de Hallenburga, przy asyście warty honorowej.

90 Zdjęcia

Wiadomości znad Piotrówki 1/239/2019

okładka gazetyNa stronie www.wzp.zebrzydowice.pl opublikowano najnowsze wydanie Gminnego Biuletynu Informacyjnego (styczeń 2019) – Wiadomości znad Piotrówki.

Gazeta rozpowszechniana jest bezpłatnie, ponadto wersja w kolorze dostępna jest tylko online w formacie plików PDF.

Do otwarcia wymagany jest program obsługujący takie pliki np. Adobe Reader lub Foxit Reader. Zapraszamy do pobierania gazety (załącznik poniżej)

Załączniki:
Wiadomości znad Piotrówki 1/239/2019 5 MB

Spotkanie Noworoczne Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (zdjęcia)

foto septymaSpotkanie Noworoczne – Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprosił na „Spotkanie Noworoczne” do Gminnego Ośródka Kultury w Zebrzydowicach 23.01.2018. Na deskach zebrzydowickiej sceny wystąpił działający przy GOK Zebrzydowice zespół Wokalno – Instrumentalny SEPTYMA oraz najmłodsze wokalistki.

 

Spotkanie Noworoczne Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (2019)

Spotkanie Noworoczne - Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprosił na "Spotkanie Noworoczne" do Gminnego Ośródka Kultury w Zebrzydowicach 23.01.2018. Na deskach zebrzydowickiej sceny wystąpił działający przy GOK Zebrzydowice zespół Wokalno - Instrumentalny SEPTYMA oraz najmłodsze wokalistki.

55 Zdjęcia

Małe Kończaneczki dla Babci i Dziadka (zdjęcia)

We wtorek (22.01.2019) Małe Kończaneczki zorganizowały na Sali Widowiskowej przy zamku w Kończycach Małych  występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz śpiewu i tańca, nie zabrakło także kwiatów dla seniorów z okazji ich święta.

 

'Małe Kończaneczki

We wtorek (22.01.2019) Małe Kończaneczki zorganizowały na Sali Widowiskowej przy zamku w Kończycach Małych występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz śpiewu i tańca, nie zabrakło także kwiatów dla seniorów z okazji ich święta.

46 Zdjęcia

Spotkanie z Haliną Szotek

W fotośrodę 18.01.2019 w Sali Widowiskowej zebrzydowickiego zamku odbyło się zorganizowane przez Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach spotkanie  z historykiem Haliną Szotek, która jest laureatką tegorocznej Honorowej Złotej Cieszynianki. Tematem spotkania było kształtowanie się granic Rzeczpospolitej Polskie po I Wojnie Światowej.