BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

XVI Konkurs Wypieków „Na zapusty i Wielkanoc”+ Kiermasz Świąteczny

plakat

Wystawa: Historia Biblii

foto ludzie na wystawieW poniedziałek 18.03.2019 odbył się wernisaż wystawy Historia Biblii, która potrwa do 31 marca tego roku w Galerii nad Młyńszczokiem w Zebrzydowicach. Jak powstawała i dotarła do naszych czasów,  jak doszło do tego, że dzisiaj możemy mieć do Niej łatwy dostęp i czytać Ją w ojczystym języku ? Tego wszystkiego można się dowiedzieć  odbywając ” podróż w czasie”   na wystawie Historii Biblii w dniach  od 19 do 31 marca w Galerii nad Młyńszczokiem. Wstęp Wolny. Organizatorem wystawy są Kościół Zielonoświątkowy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach

Wystawa: Historia Biblii

W poniedziałek 18.03.2019 odbył się wernisaż wystawy Historia Biblii, która potrwa do 31 marca tego roku w Galerii nad Młyńszczokiem w Zebrzydowicach.

33 Zdjęcia

Spotkanie autorskie z Patrykiem Nowak (zdjęcia)

Patryk NowakLiczna grupa czytelników i spragnionych wiedzy o naszej małej ojczyźnie przybyło we wtorek do Sali Widowiskowej GOK Zebrzydowice o godz. 16:30, gdzie odbyło się spotkanie z autorem książki pt. Zebrzydowice w XIX wieku – Patrykiem Nowak.

Spotkanie było okazją do nabycia książki a przede wszystkim można było posłuchać o fascynacjach autora, pomyśle na książce, jak doszło do jej wydania (Pan Patryk Nowak dziękował Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zebrzydowicach za to, że pozycję postanowił wydać). Była także możliwość zadania pytania młodemu autorowi, z czego skwapliwie zgromadzeni skorzystali. Czytaj więcej »

Kończyce Małe: Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków (zdjęcia)

Kończyce Małe: Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków

We wtorek 5 marca w Sali Widowiskowej przy zamku w Kończycach Małych odbyło się Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków. Na deskach sceny zaprezentowały się Małe Kończaneczki Fot: PL

49 Zdjęcia

Zebrzydowice: Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków

Zebrzydowice: Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków

W środę 27 lutego w Sali Widowiskowej w Zebrzydowicach odbyło się Spotkanie z folklorem dla przedszkolaków. Na deskach sceny zaprezentowały się Małe Kończaneczki Fot: PL

32 Zdjęcia

Wiadomości znad Piotrówki 2/240/2019

okładka gazetyNa stronie www.wzp.zebrzydowice.pl opublikowano najnowsze wydanie Gminnego Biuletynu Informacyjnego (luty 2019) – Wiadomości znad Piotrówki.

Gazeta rozpowszechniana jest bezpłatnie, ponadto wersja w kolorze dostępna jest tylko online w formacie plików PDF.

Do otwarcia wymagany jest program obsługujący takie pliki np. Adobe Reader lub Foxit Reader. Zapraszamy do pobierania gazety (załącznik poniżej)

Załącznik:

XXVI Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych Złoty Kłos 2019 – dokumenty do pobrania

zdjecieRozpoczęły się  przygotowania do majowego długiego weekendu, kiedy to do Zebrzydowic po raz kolejny zawitają zespoły regionalne z Polski i zagranicy.

Poniżej publikujemy do pobrania w formacie PDF (również w formacie word) dokumenty – Kartę zgłoszenia, Regulamin oraz oświadczenie.

Informacji nt tegorocznego konkursu można uzyskać pod tel. 32 4693 334

Czytaj więcej »

Kończaneczki witają wiosnę

plakat wydaarzenia

Balik na całego! (zdjęcia)

Tradycyjnie jak co roku salę widowiskową kończyckiego zamku opanowały wróżki, księżniczki, rycerze, piraci i wiele innych barwnych bajkowych postaci. Stało się tak za sprawą baliku przebierańców zorganizowanego specjalnie dla dzieci przez Świetlicę GOK Kończyce Małe.

Od godziny 15.00 na bardzo licznie zgromadzonych milusińskich czekało mnóstwo atrakcji. Były szalone tańce, bańki mydlane, kolorowe tatuaże, dymy, mikrofon dla wszystkich i co myślę najbardziej spodobało się dzieciakom-sztuczny śnieg! Jednak największą atrakcją była wizyta niezwykłego pluszowego bohatera kreskówki „Psi Patrol” – Marschala., który odwiedził specjalnie z tej okazji nasz zamek. Wszystkie te atrakcje zaserwował najmłodszym nasz wspaniały „Dj Martin” któremu bardzo serdecznie dziękujemy!! Czytaj więcej »

Akcja Zima 2019 – fotoreportaż

dzieciPrzez dwa tygodnie zimowej laby wiele się działo w placówkach GOK oraz GBP. Na nudę na pewno nikt nie narzekał a w zajęciach wzięła udział cała masa dzieci!

Dzieci  biorące udział w AKCJI ZIMA organizowanej przez GOK Zebrzydowice odwiedzili  policjanci, którzy opowiedzieli o swojej pracy i o bezpieczeństwie, odwiedził podróżnik, który opowiedział o Islandii. Były warsztaty taneczne, zajęcia plastyczne a także mnóstwo gier i zabaw – patrząc na miny dzieciaków, jestem pewna, że nikt się nie nudził – podkreśla dyrektor GOK Zebrzydowice , Małgorzata GUZ. Salwy śmiechu wybuchały na przedstawieniu teatralnym, a bal przebierańców zgromadził liczną grupę przebranych dzieci.  Nie zabrakło także ciepłej herbaty i poczęstunku. Spisali się również strażacy z OSP, którzy zagwarantowali uczestnikom kilka godzin wyśmienitych zabaw edukacyjnych i pokazów. GOK Zebrzydowice dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznej edycji AKCJI ZIMA.