BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Kamratki działają w Kaczycach

014Od lutego 2011 w Domu Ludowym w Kaczycach przy świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach działa prężnie grupa kobiet  pn „KAMRATKI”  skupiająca panie w wieku ” 45 + ” chcących niebanalnie i z korzyścią dla zdrowia spędzać wolny czas.
W ramach zajęć sportowych we wtorki panie uczestniczą w zajęciach aerobiku pod fachową opieką pani Doroty Budzińskiej dzielnie maszerują z kijkami Nordic Walking, stawiając na zdrowy tryb życia. W pochmurne i deszczowe dni ” KAMRATKI ” spotykają się przy kawie i herbacie, wymieniają się doświadczeniami i przepisami kulinarnymi , pieką ciasta , przyrządzają sałatki lub inne potrawy.

Pod opieką pani Zofii Nawrat przyswoiły sobie podstawy origami, robiąc z papieru prawdziwe cudeńka. Skorzystały, także z fachowej porady kosmetyczki pani Marzeny Olszok. Zaoszczędzone przez siebie pieniądze panie spożytkowały na zorganizowanie 21.07.2011 wspólnej wycieczki do Sztramberku w Czechach.
Dniem spotkań ” KAMRATEK ” są wtorkowe popołudnia ( godz. 17: 00 ). Liczba uczestniczek cały czas się powiększa, co jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo potrzebna była w środowisku tego typu grupa. Wszystkie chętne panie serdecznie zapraszamy!

Bożena Tomasz / Świetlica w Kaczycach

Zobacz fotoreportaż: