Ostatnio dodane artykuły

Wieczór z „Księżniczką Czardasza”

Wieczór z Księżniczką Czardasza na podstawie operetki
E. Kálmána „Księżniczka Czardasza”

Wykonawcy:
Orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Adama Mazonia

Obsada:
Paweł Gabara – prowadzenie

Jerzy Bytnar – Książę
Anna Wilczyńska – Księżna
Michał Musioł – Edwin
Małgorzata Długosz – Sylva
Anita Maszczyk – Hrabianka Stasi
Arkadiusz Dołęga – Boni
Jerzy Gościński – Feri

Chór
Joanna Kadulska, Magdalena Łamacz, Jolanta Mazoń, Grażyna Nowosielska, Katarzyna Wysłucha,
Wiesław Gawałek, Roman Gołembski, Roman Kuczera, Ryszard Opydo, Przemysław Witkowicz

Balet
Małgorzata Szczepara, Natalia Ślusarz, Kamila Święcicka, Ewa Witkowicz, Tomasz Dynarowicz, Paweł Kranz, Jacek Nowosielski, Jurij Stesew

Cena biletu: 40 zł (do nabycia w GOK Zebrzydowice, ul. Ks. A. Janusza 21, tel 32 4693 334)

miejsce koncertu:

Kończyce Małe – Dwór Czelów z Czechowic

data: 28.08.2011

godzina: 19:00

Obronny dwór w Kończycach Małych wzniesiono w końcu XIV wieku. W roku 1560 został rozbudowany przez Piotra Czelę i jego żonę Katarzynę, którzy nadali mu formę czworoboku z renesansowym, arkadowym dziedzińcem. W jednym z narożników umiejscowiono bramę wjazdową , do której prowadził most przewieszony nad fosą okalającą zewnętrzne mury. Z drugiej strony dwór chroniony był przez wodami stawu. Starannie odremontowany w latach 1993-1995, stanowi dziś atrakcję turystyczną, jako siedziba hotelu, restauracja i placówka kulturalna.

Od pięciu lat Festiwal „Viva il canto” ma swój przystanek na dziedzińcu kończyckiego zamku. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zebrzydowicach organizowane są tam wspaniałe wieczory muzyki operetkowej