Ferie w kończyckiej Świetlicy GOK zakończone!

fotoZakończyła się właśnie coroczna „Akcja Zima” w naszej świetlicy gminnej. Codziennie od godziny 10 do 13 na wszystkie uczęszczające dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przez dwa tygodnie milusińscy brali udział w zajęciach plastycznych i zręcznościowych, podczas których wykonywali najróżniejsze cuda czy to z papieru, czy innych materiałów.

Odwiedził nas także nasz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach i poprowadził bardzo interesujące zajęcia, dzięki którym wszyscy mogli przyjrzeć się bliżej pracy policjanta, posłuchać o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci czy to podczas ferii czy w ogóle w życiu codziennym, a także zadać nurtujące pytania na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

Dla najbardziej aktywnych uczestników ferii przewidziany był wyjazd do kina w Cieszynie. Pojechaliśmy także na przedstawienie teatralne do Zebrzydowic, na spektakl pt.”Pinokio”. Wybraliśmy się też na zaproszenie tutejszej biblioteki na pokaz psa ratownika. Odwiedzili nas także strażacy z jednostki OSP Kończyce Małe, pokazali swój nowy samochód oraz przeprowadzili ciekawe zajęcia praktyczno- teoretyczne.

Nie lada niespodzianką była wizyta pana Antoniego Kwiczala, który pokazał dzieciom fragment swej wspaniałej kolekcji motyli oraz przeprowadził pogadankę na ten temat.

Odwiedziliśmy także świetlicę w Zebrzydowicach, gdzie wszyscy mogli zapoznać się, posłuchać a także samodzielnie zagrać na różnego rodzaju instrumentach pasterskich. Podczas ferii odbyły się także zajęcia ceramiczne prowadzone przez panią Beatkę Figula z pracowni „Gliniana Koniczynka”.

Podczas zajęć dzieci otrzymywały posiłek, słodkości i gorącą herbatę. Myślimy, że tegoroczne ferie należy zaliczyć do udanych i czekamy na ich następną edycję. Do zobaczenia za rok!  Organizatorzy pragną podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych ferii.

Anna Pomykała