BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Ferie zimowe w świetlicy w Kaczycach 2017 (zdjęcia)

fotoW ramach akcji zima 2017 w Domu ludowym w Kaczycach w zajęciach wzięło udział 29 dzieci w wieku 5 – 13 lat. Dzieci przede wszystkim bardzo dużo rysowały. Robiły prace grupowe na dużych arkuszach brystolu malowały ,wyklejały postacie trolli, gnomów i innych baśniowych stworów. Swoje twarze przedstawiły w formie karykatury- były to prace malowane kredkami lub farbami.

Odbyło się wiele zajęć kulinarnych. Dzieci piekły pizzę, drobne ciasteczka i słodkie pączusie z serka  waniliowego. Na sali grały w dwa ognie i w piłkę nożna. Uczestniczyły w zawodach sportowych. Bawiły się w fanty ,kalambury, krzesełka. Brały udział w spotkaniu ze strażakami z OSP z Kaczyc. Strażacy na czele z Komendantem p. B. Niedbalskim i Naczelnikiem p. T. Walicą  przeprowadzili pogadankę  na temat pracy strażaka a potem zorganizowali dla chętnych zawody .Było bardzo zacięcie i wesoło.

Odwiedził nas także, pan Antoni Kwiczala ze swoją kolekcją motyli z całego świata [oczywiście nie całą  tylko bardzo niewielką ilością gablot]. Bardzo ciekawie opowiadał o swoich zbiorach o życiu i zwyczajach  motyli i innych owadów.

Nie zabrakło również pogadanki na temat bezpieczeństwa i zachowania się w czasie ferii zimowych uświadamiali dzieci policjanci z Zebrzydowic. W pierwszy już dzień pogadankę przeprowadził pan Krzysztof Pawlik – dzielnicowy z Kończyc Małych. Natomiast dzielnicowy z Kaczyc p. Mariusz Rygiel poświęcił bardzo dużo czasu, przeprowadzając test znajomości przepisów drogowych . Oczywiście dotyczyło to dzieci, które już mają kartę rowerową lub się do niej przygotowują. Natomiast maluchy odpowiadały na bardzo proste pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

W trakcie zimowej laby dzieci pojechały do  Zebrzydowic na przedstawienie teatralnym pt. „Pinokio”. Były też w w Cieszynie w kinie. Po seansie wszyscy udali się na pizzę i frytki. Uczestnicy ferii zimowych codziennie otrzymywali posiłek wraz z ciepłą herbatą.

Świetlica Kaczyce B.T.

Zobacz zdjęcia (zdjęcia Świetlica Kaczyce oraz Stanisław Wenglorz):

Ferie 2017 - cz 2. (Kaczyce)

Ferie zimowe w świetlicy w Kaczycach 2017. Fot Świetlica GOK, Stanisław Wenglorz

118 Zdjęcia