Konkurs Potraw i Wypieków po raz XIV (dokumenty do pobrania)

obrazekTrwają  przygotowania do kolejnej XIV już edycji Regionalnego Konkursu Wypieków na zapusty i Wielkanoc „Dorty, Kołocze i insze placki” –  miło nam poinformować, że naszym gościem będzie nie kto inny jak znany i lubiany – Remigiusz Rączka, Najpopularniejszy Śląski kucharz.

Tradycyjnie też jak co roku na placu zamkowym po raz kolejny odbywać się będzie Kiermasz Świąteczny. W tym roku udział zapowiedziała rekordowa ilość sprzedawców, a więc będzie w czym wybierać.

Ten młody człowiek pochodzący z Wodzisławia Śląskiego najpierw skończył technikum hotelarskie, a potem studia na tym kierunku. Przez wiele lat pracował w gastronomii. Od urodzenia jest smakoszem prowadząc aktualnie swój autorski program „Rączka gotuje” w TVP Katowice. Wcześniej przez wiele lat współpracował z telewizją TVS.

W każdą środę prowadzi program „Rączka godo i gotuje” w Radio Katowice oraz współpracuje z największym Śląską gazetą – „Dziennik Zachodni”.  Pięknie mówi gwarą Śląską, gawędzi o jedzeniu z humorem i pasją. Uważa, że gwara jest piękna, czysta i bez wulgaryzmów. Dwukrotnie był laureatem w Konkursie Gawędziarzy w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Sam o sobie mówi, że mieszka na wsi i uważa, że to wielkie szczęście, że mieszka tutaj, gdyż ziemia rybnicko-wodzisławsko-raciborska jest enklawą Śląskości. Pragnie przywrócić należne miejsce Śląskim tradycjom, również kulinarnym. Widzów programów kulinarnych ujmuje skromnością, kulturą osobistą i ciepłem.
Dzięki urokowi młodego kucharza odradza się moda na kuchnię Śląską.

Dokumenty do pobrania: