Noworoczny Koncert Kolęd w Kaczycach (zdjęcia)

fotoW niedzielę 29 stycznia w Domu Ludowym w Kaczycach odbył się koncert kolęd połączony z przedstawieniem teatralnym pt. „Wigilia Marcina”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Ewę Błahut. Dzieci, które występowały na deskach sceny należą do kółka teatralnego działającego przy świetlicy w Kaczycach.

Nie zabrakło zespołu folklorystycznego taneczno-śpiewaczego „Małe Kaczoki”, przygotowanego przez Urszulę Wiśniowską, które tym razem wcieliły się w „Połaźników”. Wystąpił również zespół dziecięcy „Mała melodia” a także zespół „Tacy jak my” oraz Sandra Sikora – wyśpiewując kolędy i pastorałki pod kier. Mariana Zaleskiego.

Pięknym akcentem był występ zespołu a’capella „Allegrija” z Pogwizdowa. Zespół prowadzony jest przez Urszulę Wiśniowską. Grupa zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Natomiast zespół folklorystyczny „Nadolzianie” pod kier . Roberta Rybki , wzruszył wszystkich swoim pięknym śpiewem. Słowa kolędy „Kolęda dla nieobecnych”, którą Nadolzianie zaśpiewali – wywołała łzy u wielu słuchaczy.

Był to wieczór, który wprowadził nas w zadumę. Na nowo mogliśmy przeżywać Boże Narodzenie. Jak powiedziała – prowadząca ten wieczór kolęd Kamila Ptaszyńska – wszyscy do swoich domów ponieśmy słowa kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, by miłość i ciepło zagościło w nich.

Dziękujemy pani Kamili Ptaszyńskiej za prowadzenie tego wieczoru.

Bożena Tomosz

Zobacz zdjęcia (Fot: Bożena Tomosz,  Marian Zaleski):

Noworoczny Koncert Kolęd w Kaczycach

W niedzielę 29 stycznia w Domu Ludowym w Kaczycach odbył się koncert kolęd połączony z przedstawieniem teatralnym pt. "Wigilia Marcina".