Remigiusz Rączka, Kopydłowo a to jeszcze nie wszystko!

Zdjęcie Remigiusza RączkiGminny Ośrodek Kultury intensywnie pracuje nad kolejnym wydarzeniami w naszej gminie. Już dziś możemy zdradzić, że atrakcji z pewnością nie zabraknie! W najbliższym czasie odwiedzi nas Remigiusz Rączka, a w trakcie Złotego Kłosu odbędzie się „Spotkanie z Balladą” (Kopydłowo).

A to nie wszystko! Zaglądajcie na nasze strony i na profil „Zebrzydowice na Weekend” na facebooku, gdzie zdradzać będziemy kolejne szczegóły!

Obecnie trwają  przygotowania do kolejnej XIV już edycji Regionalnego Konkursu Wypieków na zapusty i Wielkanoc „Dorty, Kołocze i insze placki” – Już dziś Was zapraszamy, oraz miło nam poinformować, że naszym gościem będzie nie kto inny jak znany i lubiany – Remigiusz Rączka, Najpopularniejszy Śląski kucharz.

Ten młody człowiek pochodzący z Wodzisławia Śląskiego najpierw skończył technikum hotelarskie, a potem studia na tym kierunku. Przez wiele lat pracował w gastronomii. Od urodzenia jest smakoszem prowadząc aktualnie swój autorski program „Rączka gotuje” w TVP Katowice. Wcześniej przez wiele lat współpracował z telewizją TVS.

W każdą środę prowadzi program „Rączka godo i gotuje” w Radio Katowice oraz współpracuje z największym Śląską gazetą – „Dziennik Zachodni”.
Pięknie mówi gwarą Śląską, gawędzi o jedzeniu z humorem i pasją. Uważa, że gwara jest piękna, czysta i bez wulgaryzmów. Dwukrotnie był laureatem w Konkursie Gawędziarzy w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Sam o sobie mówi, że mieszka na wsi i uważa, że to wielkie szczęście, że mieszka tutaj, gdyż ziemia rybnicko-wodzisławsko-raciborska jest enklawą Śląskości. Pragnie przywrócić należne miejsce Śląskim tradycjom, również kulinarnym. Widzów programów kulinarnych ujmuje skromnością, kulturą osobistą i ciepłem.
Dzięki urokowi młodego kucharza odradza się moda na kuchnię Śląską.

źródło: własne i remigiuszraczka.pl