BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

O Andrzeju Szewczyku we Frysztacie (zdjęcia)

zdjecie z wieczoru„Pokot”  w reżyserii Agnieszki Holland był głównym filmem przeglądu kultowych filmów polskich w Karwinie pt. „Alekino”.  W piątek, 8 września, na dzień z filmem zaprosiło  Koło PZKO we Frysztacie. Przegląd to jeden z elementów wspólnego projektu zebrzydowickiego GOKu i koła PZKO Karwina Frysztat. W trakcie wydarzenie odbyło się spotkanie z Alfredem Kulą, reżyserem filmu „Wierzę w przeżycie”, który został wyświetlony podczas tego wieczoru,

Impreza rozpoczęła  się o godz. 11:00 w Domu PZKO pokazem filmu przyrodniczego „Łowcy miodu”. O godz. 13.00 wyświetlono „Gorejący krzew” w reżyserii Agnieszki Holland. Z kolei o godz. 16.30odbył się pokaz filmu biograficznego „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.

Punktualnie o godz. 19.00 odbyło się   spotkanie z reżyserem Alfredem Kulą połączone z projekcją filmu dokumentalnego  o Andrzeju Szewczyku „Wierzę w przeżycie”.  W trakcie wieczoru odbyła się prezentacja Albumu dotyczącego Andrzeja Szewczyka, który przez wiele lat żył i tworzył na terenie Gminy Zebrzydowice

Dzień z kinem zakończył  film „Pokot”, który powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

– Dzięki unijnemu dofinansowaniu, udało się wyremontować ogrody we frysztackim PZKO a my z kolei cieszymy się, że naszą sala widowiskowa dostosowana zostanie do możliwości wyświetlania filmów  i takie imprezy jak w Karwinie będzie można organizować i u nas. Wkrótce zdradzimy szczegóły naszego przeglądu na który już dziś zapraszamy! – mówiła przed przeglądem  Małgorzata Guz z  GOK Zebrzydowice.

GOK

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.