BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Ondraszek rozpoczął sezon w Zebrzydowicach (zdjęcia)

Zdjęcie grupowe rowerzystówZ Cieszyńskiego rynku, przez Kaczyce do Zebrzydowic wiodła trasa pierwszego w tym roku rajdu rowerowego zorganizowanego  przez  Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” w Cieszynie. Rajd odbył się w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele klubu rowerowego Przerzutka. W trakcie rajdu Henryk Franek przeprowadził prelekcję historyczną dotyczącą zabytkowego (nieistniejącego już) kolejowego mostu w Zebrzydowicach, którego konstrukcję podziwiali mieszkańcy z całej ówczesnej Europy.

Na miejscu uczestników rajdu przywitali Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Przewodniczący Rady Gminy- Henryk Franek. Historię zebrzydowickich zabytków oraz gminy przeybliżył po krótce i zaprosił do odwiedzania gminy Przemysław Lose z Punktu Informacji Turystycznej w Zebrzydowicach.

Przy wspólnym poczęstunku opowiedziano o planach klubu na najbliższy czas oraz przyjęto dwóch nowych członków do Ondraszka  – nota bene mieszkańców Zebrzydowic – małżeństwo państwa Holiszów.

W programie nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Po wręczeniu nagród, rajd zakończono, a uczestnicy, już indywidualnie, powrócili do swoich miejsc zamieszkania.

(GOK)

Ondraszek rozpoczął sezon w Zebrzydowicach

Z Cieszyńskiego rynku, przez Kaczyce do Zebrzydowic wiodła trasa pierwszego w tym roku rajdu rowerowego zorganizowanego przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” w Cieszynie. Rajd odbył się w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku.

111 Zdjęcia