Wyniki XXV Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” | GOK Zebrzydowice

BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Wyniki XXV Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS”

PROTOKÓŁ

 

z przesłuchań konkursowych XXV Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” Euro-Folklor 2018, który odbył się w dniach  01.05. i 03.05.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach.

 

Jury w składzie:

Przewodnicząca:        prof.zw.dr hab. Krystyna Turek – etnomuzykolog

Członkowie:               dr Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, folklorysta

Karolina Małysz-Tulec –  choreograf

 

po przesłuchaniu i obejrzeniu 80 zespołów przyznano:

Nagrodę Grand Prix w wysokości 1.500,00 zł. Zespół Pieśni i Tańca „HOLAN” z OKSiRG Oświęcim

 

Zespoły Dorosłe

 

Zespoły śpiewacze a’cappella:

 

I miejsce i nagrodę w wysokości po 360,00 zł  przyznano zespołom:

                                   „Małokończanie”  GOK Zebrzydowice

                                   „Talizman”  GOK Pawłowice

                                   „Mizerowianie”  GOK Suszec

 

 

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:

                                      „Wiślanie” z Wisły Małej PCK Pszczyna

                                   „Jarząbkowianki” GOK Pawłowice

 

 

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:

                                   „ ODRA” Ženská Pěvecká Skupina –TJ Sokol Vitkovice Czechy

                                   „Bolęcanki” KGW Bolęcin

                                   „Dorbozianki” GOK Obsza

                                   „Kąpielanki” KGW Kąpiele Wielkie

                                   „Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej” GOK Biłgoraj

 

 

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:

                                   „Jarzębina” z Bukowej” GOK Biłgoraj

                                   „Bełszniczanki” GCK Gorzyce

                                   „Studzieńczanie” ze Studzionki PCK Pszczyna

                                   „Zespół Śpiewaczy Konopiska” GCKiR Konopiska

 

 Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych

 

I miejsce i nagrodę w wysokości  360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Jaśkowiczanie” MOK Orzesze

      

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:

                                   „Dolanie z Łąki” PCK Pszczyna

                                   „Kobiorzanie” GDK Kobiór

          

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:

                                   „Dankowianie” Dankowice

                                   „ Goczałkowice” GOK Goczałkowice Zdrój

 

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:

                                   „Ćwikliczanie” PCK Pszczyna

                                   „Karolinki” GOKiR Świerklany

                                   „Kościelanki” GOK Rędziny

                                   „Zybrzidowianki” KGW Zebrzydowice

 

 Zespoły taneczne lub wokalno-taneczne

 

I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Góralsko Brać” GOK Łopuszna (mężczyźni)

 II miejsce:      nie przyznano

 

III miejsce i nagrodę w wysokości 150,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Jaworze” OSP Jaworze

Zespoły z programem artystycznie opracowanym

 I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                        „Zespół Akordeonistów Katowice-Kleofas” MDK Bogucice-Zawodzie

II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:

                        „Smardzewianie” Tomaszów Mazowiecki

 

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:

                        „Nadolzianie” Świetlica Kaczyce

                        „Karolinki” MOK Czerwionka Leszczyny

 

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:

                                   „Powsinianie” CK Wilanów

 

Kapele ludowe

 I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Góralsko Brać” GOK Łopuszna (kobiety)

II miejsce:       nie przyznano

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:

                                   „Kapela Łysogórska” Krajno Drugie

                                   „Kapela Kubasi” Sucha Beskidzka

Zespoły Dziecięce

 

 Zespoły śpiewacze a’cappella:  

 

I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Małe Jankowianki” PCK Pszczyna

 

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:

 „Zespół Regionalny przy ZSCKR w Nowym Targu”
„Małolipnicka Rodzina Kolpinga” Lipnica Mała

 

III miejsce:     nie przyznano

 Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych

I miejsce:        nie przyznano

II miejsce:      nie przyznano

III miejsce:     nie przyznano

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:

                                   „Jagódki” MOK Żory

Zespoły taneczne lub wokalno-taneczne

I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Detský Folklórny Súbor Stavbarik” DFS Stavbarik Słowacja

 II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Małolipnicanie” Mała Lipnica

 III miejsce i nagrodę w wysokości 150,00 zł przyznano zespołom:

                                   „Gryfne Bajtle” Pszczyna,Studzienice

                                   „Młode Pszczynioki” SP Pszczyna

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:

                                   DZPiT „Iskierki” OK Brzeszcze

Zespoły z programem artystycznie opracowanym

 I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Porąbczanie” GOK Porąbka

  II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:

                                   „Slezanek” DDM Czeski Cieszyn

  III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:

                                   „Małe Kończaneczki” Świetlica Kończyce Małe

                                   „Kończaneczki” Świetlica Kończyce Małe

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:

                                   „Szwarne dziecka” Iłownica

                                   „Młode Rybniczanki” MDK Rybnik

                                   „Małe Kaczoki” Świetlica Kaczyce

 

 Kapele ludowe

 I miejsce:        nie przyznano

 II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:

                                   Kapela z zespołu „Małolipnicanie” Mała Lipnica

 III miejsce: nie przyznano

  

Do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych   w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wytypowano:

Zespół „Małokończanie” GOK Zebrzydowice

 

Jury dziękuje organizatorom za sprawny przebieg imprezy.