BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Poszkodowani weterani w Zebrzydowicach (zdjęcia)

foto weterenaów przed budynkiemPrzez kilka dni żołnierze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju przebywali w naszej gminie poznając jej uroki  oraz korzystali z rehabilitacji w ośrodku Medcithi. W tym czasie spotkali się z władzami gminy oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Nadolzianie. W trakcie wieczoru równie pięknie zaprezentowały się  dwie nasze młode mieszkanki –  Monika Korycka oraz Zuzanna Kasza.

Goszczących u nas weteranów końcem czerwca witały władze gminy  z Wice Wójtem Karolem Sitkiem  i Przewodniczącym Rady Gminy Zebrzydowice Henrykiem Frankiem na czele – Nie jest to nasze pierwsze i myślę że nie ostatnie spotkanie. Mam nadzieję, że będziecie państwo do nas często wracać – mówił podczas przywitania Karol Sitek .

Wraz z klubem Przerzutka weterani przez kilka dni zwiedzali ziemię cieszyńską. Odbyło się także spotkanie zorganizowane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zebrzydowicach, podczas którego najpiękniejsze pieśni Ziemi Cieszyńskiej zaprezentował Zespół Folklorystyczny NADOLZIANIE.  Przed zgromadzonymi wystąpiły ze śmiesznymi historyjkami „po naszymu” – Monika Korycka oraz Zuzia Kasza wzbudzając ogólny aplauz słuchaczy.

Wyjazdy, takie jak turnusy w naszej gminie,  mają na celu poprawienie poczucia własnej wartości weteranów oraz ułatwienie powrotu do normalnego życia. Takie spotkania są niezwykle ważne dla rodziny i weteranów, ponieważ bez wsparcia i obecności najbliższych żołnierze mogą nigdy nie powrócić do normalnego codziennego życia.  – W ostatnim czasie wraca należny szacunek dla munduru i Armii Polskiej – zauważył obecny na spotkaniu Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

Przez kilka dni żołnierze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju przebywali w naszej gminie poznając jej uroki oraz korzystali z rehabilitacji w ośrodku Medcithi. W tym czasie spotkali się z władzami gminy oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Nadolzianie. W trakcie wieczoru równie pięknie zaprezentowały się dwie nasze młode mieszkanki - Monika Korycka oraz Zuzanna Kasza.

58 Zdjęcia

(GOK Zebrzydowice)