BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Akcja lato 2018 – świetlica Kaczyce (zdjęcia)

zdjęcie dzieci uczetstników warsztatówHasło tegorocznej akcji brzmiało „Mój przyjaciel z kosmosu”. Zajęcia rozpoczęliśmy opowieścią o przybyciu do każdego z dzieci przybysza z innej planety, o zaprzyjaźnieniu się z nim. O opowieściach jak wygląda jego dom, czym różni się jego planeta od naszej. Dzieci w grupach na dużych arkuszach brystolu, miały za zadanie pokazać nam wszystkim, jak prezentuje się planeta naszego przyjaciela, jak się nazywa, jaka tam flaga powiewa, jakie tam zwierzęta mieszkają i jak on sam wygląda. Na wykonanie tej pracy dzieci miały całe dwa tygodnie.

Uczestnicy zajęć nie tylko malowali, rysowali, wyklejali ale codziennie brali udział w przeróżnych zabawach – „podawanie paletki”, „mam chusteczkę haftowaną”, „Rolnik Sam w dolinie”, „w fanty”,  „w mrożonego berka” i wiele innych zabaw. Były gry planszowe, grano w „milionerów” oraz kalambury.

Uczestnicy byli także na wycieczce nad rzeką Olzą, gdzie zbierały kamyczki aby z nich następnego dnia robić kamienne ludziki. Odbył się także wyjazd do kina na film pt. ‚I NIEMAMOCNI II ” połączony ze zwiedzaniem Cieszyna. Odwiedziliśmy Studnię Trzech Braci a „Wenecją Cieszyńską” udaliśmy się na Wzgórze Zamkowe. Tam zwiedziliśmy Rotundę i Wieżę Zamkową oraz jej otoczenie.

W Domu Ludowym dzieci grały w dwa ognie, brały udział zawodach sportowych. Najwięcej czasu  spędzali jednak w kuchni. Każdego dnia, każda grupa po kolei (a było ich 6) przygotowywała dla wszystkich poczęstunek: gotowali zupę pomidorową, rosół z makaronem, piekli racuchy z jabłkami, naleśniki z dżemem i nutellą, ryż z jabłkami, kotlety mielone z ziemniakami. Na deser podawali lody z bitą śmietaną, gofry z dżemem lub bitą śmietaną i owocami, babeczki i szarlotkę które same upiekli. Codziennie był kompot ugotowany z przyniesionych przez siebie owoców. W zajęciach wzięło udział 28 dzieci w wieku 5 – 15 lat.