Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości (fotorelacja)

We wtorek 27.11.2018r. w Domu Ludowym w Kaczycach, odbył się koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W koncercie wzięły udział wszystkie zespoły, działające przy świetlicy. Kółko teatralne pod kier.Ewy Błachut przygotowało inscenizację do scenariusza p. Mirosławy Garsztka. Natomiast oprawa muzyczna wykonana została przez zespoły : „Kaczoki” pod kier. Urszuli Wiśniowskiej, „Nadolzianie” pod kier. Roberta Rybki i Jana Gawłowskiego oraz zespołów „Mała Melodia” i ” ,”Tacy Jak My ” pod kier. Mariana Zaleskiego. Przepięknie zaśpiewała również Sandra Sikora. Nie zabrakło wierszy patriotycznych oraz ciekawych faktów historycznych dotyczących Polski i naszego regionu – Śląska Cieszyńskiego. Koncert rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Narodowego a zakończyliśmy pieśnią „Ojcowski Dom”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego koncertu. Dziękujemy Kamili Ptaszyńskiej – Matloch za przepiękne prowadzenie tego koncertu. Wydarzenie zakończyło wspólne zdjęcie artystów wraz z widzami.

Zdjęcie zostanie opublikowane w grudniowym (2018r) wydaniu Wiadomości znad Piotrówki.

Bożena Tomosz

Kaczyce: Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

We wtorek 27.11.2018 w Domu Ludowym w Kaczycach odbył się Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wystąpili: Zespół Folklorystyczny „Małe Kaczoki”, Zespół Dziecięcy „Mała Melodia”, Zespół Młodzieżowy „Tacy Jak My”, Zespół Teatralny, Zespół Nadolzianie z kapelą. Fot: PL