BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Nowe wydawnictwo w GOK: Zebrzydowice w XIX wieku (spotkanie autorskie)

okladkaW Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach można nabyć nową pozycję dotyczącą historii naszej gminy pt. Zebrzydowice w XIX wieku. Autorem książki jest Patryk Nowak.

–  Kiedy przeczytałam rękopis młodego mieszkańca Zebrzydowic, pana Patryka Nowaka, z zadowoleniem stwierdziłam, że umieścił w swojej pracy wiele bardzo ciekawych, nowych informacji z historii Zebrzydowic. Znalazłam w tekście szereg nieznanych mi dotąd nazwisk (m.in. wójtów, kierowników szkoły, a nawet właścicieli miejscowych gospód, kiedyś może jedynym, oprócz kościoła, miejscem spotkań mieszkańców wsi), które na pewno wzbogacą i uzupełnią dotychczasowe spojrzenie na historię naszej miejscowości – napisała w słowie wstępnym Helena Bartoszek, współautorka  „Wypisów z dziejów Zebrzydowic, Kaczyc, Kończyc Małych i Marklowic Górnych”.  

Spotkanie autorskie z Panem Patrykiem Nowak odbędzie się  5 marca (wtorek) o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp Wolny.

Książkę w cenie 10 zł można nabyć w godzinach pracy GOK (ul. ks. A. Janusza 21, 43-410 Zebrzydowice, tel. 32 4693 334)