Spotkanie autorskie z Patrykiem Nowak (zdjęcia)

Patryk NowakLiczna grupa czytelników i spragnionych wiedzy o naszej małej ojczyźnie przybyło we wtorek do Sali Widowiskowej GOK Zebrzydowice o godz. 16:30, gdzie odbyło się spotkanie z autorem książki pt. Zebrzydowice w XIX wieku – Patrykiem Nowak.

Spotkanie było okazją do nabycia książki a przede wszystkim można było posłuchać o fascynacjach autora, pomyśle na książce, jak doszło do jej wydania (Pan Patryk Nowak dziękował Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zebrzydowicach za to, że pozycję postanowił wydać). Była także możliwość zadania pytania młodemu autorowi, z czego skwapliwie zgromadzeni skorzystali.

Prowadząca spotkanie dyr. GOK Małgorzata Guz zdradziła zebranym, że trwają prace nad kolejną książką, tym razem obejmującą wiek XVIII.  Z kolei obecna na spotkaniu Helena Bartoszek (autorka m.in. Wypisów z dziejów Gminy Zebrzydowice) zauważyła, że dzięki nowoczesnej technologii autorowi udało się dotrzeć do wielu informacji, których nie ma we wcześniej wydanych książkach dotyczących naszej gminy.

Wydawcą książki , jest  Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach. „Zebrzydowice w XIX w”  w cenie 10 zł można nabyć w godzinach pracy GOK (ul. Ks. A. Janusza 21, 44-410 Zebrzydowice) w cenie 10 zł

(GOK)