BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

„ŁZY” po Wiankach…

Zdjęcie z wydarzeniaNiestety, w związku z panującą w kraju epidemią, jesteśmy zmuszeni poinformować Państwa o odwołaniu tegorocznych Wianków, jakie miały odbyć się 4 i 5 lipca 2020 roku. A tradycyjnie miało się sporo dziać…

Decyzja ta była trudna,  jednak w tym wyjątkowym czasie w pierwszej kolejności musimy myśleć o państwa zdrowiu i bezpieczeństwie – Mimo podjętych wielu starań związanych najpierw z przygotowaniem Regionalnego Konkursu Wypieków na Zapusty i Wielkanoc, Złotego Kłosa a teraz Wianków, jesteśmy zmuszeni odwołać kolejne wydarzenie – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Guz. 

Zarówno na „Wypieki”, jak i „Złoty Kłos” udało się pozyskać środki finansowe z budżetu gminy Zebrzydowice oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie– Zwróciliśmy się z prośbą do starostwa o przesunięcie środków na inne organizowane przez nas wydarzenia, liczymy na przychylność Pana Starosty Mieczysława Szczurka – dodaje Guz. Co do środków  przeznaczonych na „Wypieki” dostaliśmy pozytywną decyzję odnośnie przesunięcia dofinansowania na wydarzenie grudniowe – Konkurs Wypieków, ciastek na Święta Bożego Narodzenia, za co serdecznie Starostwu dziękujemy.

Wianki 2020 to impreza masowa, stąd przygotowanie do niej wymaga wielu zgód, pozwoleń oraz podpisania umów przedwstępnych.   Formalności związanych z imprezą masową należy dokonać dużo wcześniej (należy uzyskać opinię Straży Pożarnej, Policji, Sanepidu, Pogotowia Ratunkowe itp. )  – Niestety, z przykrością musimy odwołać nie tylko sobotnie wianki, z pokazem sztucznych ogni oraz tańca z ogniem – mówi Małgorzata Guz – ale także niedzielne wydarzenia, gdzie podczas Konkursu dla zespołów grających muzykę popularną miały zaprezentować się zespoły z naszego regionu. Podobnie sprawa wygląda z Mikrofonem dla wszystkich. Z kolei wieczorem miał, z czego się ogromnie  cieszyliśmy, dla mieszkańców i naszych gości zaśpiewać zespół ŁZY… niestety „Agnieszka już tutaj nie mieszka…”  nie zabrzmi w tym roku z desek zebrzydowickiego amfiteatru.

Na te wydarzenia złożyliśmy wnioski projektowe o wsparcie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do fundacji JSW, jednak ich rozpatrywanie ze względu na bieżącą sytuację, zostało wstrzymane.

Warto zaznaczyć, że w kwietniu złożyliśmy wniosek  do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach tarczy antykryzysowej) do programu  „Kultura w sieci”. To   środki na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w Internecie.  Już w najbliższym czasie planujemy również kolejne działania online! Na naszych profilach w sieci, jak i na stronie pojawiły się już materiały z zajęciami, za nami też już konkurs na wielkanocną.

Życzymy wszystkim zdrowia i do zobaczenia na organizowanych przez GOK imprezach. W lepszych czasach…

GOK Zebrzydowice