Powrót do Przeszłości – wystawa w GOK Zebrzydowice

Fo­tog­ra­fia- ułamek sekundy , który może trwać wiecznie. (autor nieznany)

Zdjęcie wystawyPrzez całe wakacje zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie w pomieszczeniach Gminnego Centrum Informacji oglądać można wystawę fotografii pt. Powrót do przeszłości

Dzięki zdjęciom możemy cofnąć się w czasie –  zobaczyć chwile, osoby, stroje, ubrania, i ważne, życiowe momenty sportretowanych. – Zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji na wspaniałą podróż w przeszłość. Na planszach na archiwalnych zdjęciach zobaczyć możemy naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że urzeknie Was magia zgromadzonych przez Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i GOK zdjęć – mówi Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

Wystawa pod wspólnym tytułem: Powrót do Przeszłości,  podzielona została na kilka części (prezentowane będą w kolejnych miesiącach). Rozpoczyna się od zatytułowanej- Mieszkańcy. Na wystawie można zobaczyć  ponad 80 unikatowych zdjęć – To cenny dokument, który pozwala nam przyjrzeć się naszym przodkom w ich naturalnym otoczeniu, w prawdziwych, często życiowych – wesołych (np. wesele) i smutnych (powódź), chwilach – dodaje Guz

Zapraszamy do Gminnego Centrum Informacji (ul. Ks. A. Janusza 21, zamek Zebrzydowice) od 01.07 – 28.08.2020 w godzinach 9:00 -16:00

UWAGA! Jeżeli posiadają państwo w swoich zbiorach archiwalne zdjęcia, którymi warto się podzielić, prosimy – uczyńcie to. Po przyniesieniu takich zdjęć, zostaną one na miejscu (w GCI) zeskanowane a zdjęcie państwu oddane.