BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Dożynki Gminy Zebrzydowice (Kaczyce 2016) – zdjęcia/skrót wideo

075Ziemia plon wydała, Bóg pobłogosławił, ale ile trudu rolnik na roli zostawił, o którym tak pięknie ks. proboszcz mówił w swojej homilii, to tylko wiedzą rolnicy. Dlatego dzisiaj, przejmując z rąk gospodarzy ten dorodny bochen chleba, owoc pracy rąk ludzkich, proszę mi pozwolić schylić przed nimi czoła i serdecznie im podziękować, za ten trud i pot wylany na roli – mówił podczas uroczystości dożynkowych zastępca Wójta Gminy Zebrzydowice, Karol Sitek.

W niedzielę, 28.08.2016 w Gminie Zebrzydowice  odbyło się Święto Plonów.  Kilkadziesiąt minut tuż po godzinie dwunastej, ustrojony korowód wyjechał po gazdów, którymi w tym roku byli państwo  Anna i Zbigniew Glac. Stamtąd już w komplecie, przy śpiewie zespołu Nadolzianie  wszyscy udali się na uroczystą mszę św.

Chleb, który przynosicie to najpiękniejszy symbol życia, gościnności,  przyjaźni, wspólnoty – tej parafialnej, rodzinnej, domowej, to źródło życia, podstawa naszej egzystencji. Chleba naszego powszedniego daj nam panie, modlimy się codziennie. – mówił podczas kazania ks. proboszcz Eugeniusz Warzecha w przepięknej kaczyckiej świątyni pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Po mszy wszyscy udali się na pięknie udekorowany plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyły się prowadzone przez radną Beatę Piątkowską dalsze uroczystości, w których wzięły udział władze gminy m.in. zastępca Wójta Karol Sitek, Przewodniczący Rady Gminy, Henryk Franek. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił również Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Janusz Król – Dziękuję Wam za ten trud włożony w pracę rolnika, często niedocenianą.  Rolnictwo się zmienia, wieś się zmienia, pojawiają się nowoczesne sprzęty, jednak trud pozostaje wciąż taki sam. Życzę wam wiele zdrowia, łask bożych, również w życiu osobistym.

W części artystycznej wystąpiły zespoły – Nadolzianie z kapelą, Małe Kaczoki oraz goście z Zaolzia ZSPiT Suszanie. Całość zakończył festyn, na którym bawiono się do późnych godzin nocnych, a do tańca przygrywał zespół AWANS.

Organizatorzy: Rada Sołecka z Kaczyc oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych Dożynek.

GOK

Zobacz wideo:

 

Zobacz zdjęcia:

Dożynki Gminy Zebrzydowice (Kaczyce 2016)

Gminne Dożynki

199 Zdjęcia