BIP

Kategorie

Szukasz Adobe Reader? Pobierz go teraz

(Do odczytania niektórych dokumentów na stronie wymagany jest program do przeglądania dokumentów w wersji elektronicznej)

Wyniki XXVII Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS”

 PROTOKÓŁ

 z przesłuchań konkursowych XXVII Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” Euro-Folklor 2021 EDYCJA ONLINE, który odbył się w dniu 01.05.2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach.

 

Jury w składzie:
Przewodniczący:    prof. zw. dr hab. Karol Daniel Kadłubiec
Członkowie:
dr hab. Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, folklorysta
dr Danuta Zoń-Ciuk – muzyk
mgr Karolina Małysz-Tulec –  choreograf

po przesłuchaniu i obejrzeniu 46 zespołów przyznano:

Nagrodę Grand Prix w wysokości 1.500,00 zł. i aparat fotograficzny dla Kapeli z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie

Zespoły Dorosłe

Kat. 1 Zespoły śpiewacze a’cappella:

I miejsce i nagrodę w wysokości:
Zespół Śpiewaczy z Wisły Małej – 500 zł
Grupa Śpiewacza Zespołu „OwCoK” – 500 zł

II miejsce i nagrodę w wysokości
Grupa śpiewacza „Jaworzyncianki” – 300 zł
Zespół „Małokończanie” – 300 zł

III miejsce i nagrodę w wysokości
Korona Żarnowca – 200 zł
Grupa Śpiewacza Zespołu Regionalnego Mystkowianie – 200 zł

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
Męski Zespół Śpiewaczy w Bukowej
Zespół Obrzędowy Kowalanki
Sukowianki znad Lubrzanki
Zespół „Karniowianie”
Zespół Regionalny „ZWYRT”
Żeńska grupa śpiewacza „Koleżanki” z Łopusznej
Zespół Śpiewaczy Górnianecki

Kat. 2 Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych

 I miejsce nie przyznano

II miejsce nie przyznano

III miejsce i nagrodę w wysokości
Regionalny Zespół Śpiewaczy „Nadolzianie” – 200 zł

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
Dolanie z Łąki
Celinianki

Kat. 3 Zespoły taneczne 

 I miejsce i nagrodę w wysokości
Zespół Regionalny Mystkowianie – 500 zł i aparat fotograficzny

II miejsce  nie przyznano
III miejsce nie przyznano

 Dyplom wyróżnienia nie przyznano

 

Kat.4 Zespoły z programem artystycznie opracowanym
I miejsce  nie przyznano
II miejsce i nagrodę w wysokości
Zespół Regionalny „GÓRALSKO BRAĆ” – 300 zł

III miejsce nie przyznano 

Dyplom wyróżnienia przyznano zespołowi:
Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”

 Kat. 5 Kapele ludowe

I miejsce i nagrodę w wysokości
 Kapela Zespołu Zielony Jawor – 500 zł
II miejsce i nagrodę w wysokości
Kapela Lipka – 300 zł

 III miejsce i nagrodę w wysokości
Kapela „SWAGRY” z Łopusznej – 200 zł
Kapela Łysogórska – 200 zł

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
Kapela Bliżej Serca
Muzyka Mystkowianie

Zespoły Dziecięce

Kat. 1 Zespoły śpiewacze a’cappella:  

 I miejsce i nagrodę rzeczową
Grupa Śpiewacza Zielony Jawor – aparat fotograficzny
Małe Wolanecki – aparat fotograficzny

 II miejsce nie przyznano

 III miejsce i nagrodę w wysokości
Dziecięca grupa śpiewacza zespołu Małolipnicanie – 200 zł

 Dyplom wyróżnienia
nie przyznano

Kat. 2 Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych

I miejsce nie przyznano
II miejsce nie przyznano
III miejsce nie przyznano

 Dyplom wyróżnienia: nie przyznano

Kat. 3 Zespoły taneczne

 I miejsce i nagrodę rzeczową
Zespół Regionalny „ISTEBNA” –  aparat fotograficzny
Zespół Regionalny „Mała Istebna” – aparat fotograficzny

 II miejsce nie przyznano

III miejsce nie przyznano

Dyplom wyróżnienia przyznano zespołowi:
Zespół Regionalny Zielony Jawor

 Kat. 4 Zespoły z programem artystycznie opracowanym

I miejsce nie przyznano

II miejsce i nagrodę w wysokości
Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kończaneczki” – 300 zł
Zespół Pieśni i Tańca „Kończaneczki” – 300 zł

 III miejsce
nie przyznano

 Dyplom wyróżnienia przyznano zespołowi:
Zespół Regionalny „Małe Kaczoki”

Kat. 5 Kapele ludowe

 I miejsce nie przyznano
 II miejsce  nie przyznano
III miejsce i nagrodę w wysokości
Kapela Ludowa Zespołu Małolipnicanie – 200 zł
Kapela Ludowa Zespołu „OwCoK” z Jabłonki – 200 zł

 Dyplom wyróżnienia nie przyznano

Jury dziękuje organizatorom za sprawny przebieg imprezy.

Na tym protokół zakończono

Nagrody rzeczowe (aparaty fotograficzne) ufundowało Starostwo Powiatowe w Cieszynie