kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Akcja zima 2023 w Kaczycach - zdjęcia

Podczas ferii zimowych  od 23.01.2023 do 27.01.2023 w Domu Ludowym  w Kaczycach odbyły się  zajęcia  dla dzieci. W zajęciach wzięło 20 dzieci w wieku 5 do 12 lat.

Zajęcia były bardzo urozmaicone. Dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych: piekły, gotowały  -  przygotowały parówki w cieście francuskim  ze sosem keczupowym, róże z ciasta francuskiego podane na słodko, małe pizzerinki  z ciasta francuskiego z szynką i serem żółtym, pizzę, ciasto  „Stefania”, oponki z sera białego. Odbyły się także zajęcia plastyczne: dzieci z masy robiły małe fikuśne kurczaczki, które kolorowo malowały farbami ,z dużych jaj styropianowych ,pomalowanych i kolorowo obklejonych tworzyły piękne duże kurczaki, natomiast z butelek plastikowych pokolorowanych a następnie wykończonych arkuszami piankowymi, przygotowały sobie już świąteczne dekoracje na stolik, w których można ułożyć jajeczka czy małe kurczaczki.

Zajęcia feryjne były przygotowaniem już do świąt  -  do Świąt Wielkanocnych. Tu dzieci wiele godzin spędziły kreatywnie musiały popuścić wodze fantazji by powstały tak oryginalne prace. Oprócz tych zajęć dzieci brały udział w zabawach integracyjnych; grały w głuchy telefon, bawiły się w „Rolnik sam w dolinie”, „Raz dwa trzy baba Jaga patrzy”, „Gąski gąski do domu”, „Krzesełka” i w wiele innych zabaw.

Odbyło się również  spotkanie ze strażakami OSP Kaczyce. Panowie pokazali dzieciom jak udziela się pierwszej pomocy (ćwiczyli ułożenie rannego w pozycji bezpiecznej).  Przekazali także wiedzę na jaki numer się dzwoni  i co się mówi w razie wypadku czy pożaru.  Była to bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy Panom ze straży  OSP Kaczyce oraz pani Dorocie Fiącek za  pomoc przy feriach zimowych.

 

BT.

 

ZOBACZ FOTOREPROTAŻ>>>

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip