kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Co słychać u Kaczoków?

 Półroczne podsumowanie działalności zespołu „Małe Kaczoki”z Kaczyc

Zespół folklorystyczny  wokalno – taneczny „Małe Kaczoki” pod kierownictwem Pani Urszuli Wiśniowskiej z akompaniamentem Pana Piotra Latosa działa przy GOK Zebrzydowice – Świetlica Kaczyce od kilku lat.

Na zajęciach dzieci  uczą się nie tylko tańczyć i śpiewać. Zapoznały się , ze strojem Cieszyńskim. Dzieci otrzymały puzzle stroju oraz rysunek do pomalowania. Bawiąc się, składały poszczególne części. W ten sposób mogły przyswoić sobie trudne   nazwy jak kabotek, galonka  itp. i  dowiedzieć się, w jakich strojach będą występować. Na kolejnych zajęciach otrzymały teczki na teksty piosenek, które sobie kolorowo przyozdobiły. W czasie prób Pani Urszula opowiada dzieciom  o tradycjach związanych ze Śląskiem Cieszyńskim ,zalicza się  do nich  pieczenie pierniczków.

Przed samymi świętami Bożego Narodzenia, dzieci z zespołu  wraz z instruktorami piekły pierniczki, które potem kolorowo przyozdobiły. Zajęcia poprowadziła jedna z mam Pani Urszula Owczarzy. Pod jej okiem dzieci skrupulatnie pracowały nad swoimi wypiekami. Rozwałkowywały przygotowane ciasto i wycinały foremkami pierniczki a potem je pięknie stroiły. Natomiast Pani Urszula Wiśniowska – instruktor zespołu opowiadała dzieciom o tradycjach związanych z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy pani Uli Owczarzy za pomoc i za zaangażowanie.

Bożena Tomosz

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip