Dzień Ziemniaka w Kaczycach (relacja)

6 listopada 2023 r w Domu Ludowym w Kaczycach odbył się po raz kolejny „Dzień Ziemniaka”. Był to dzień zajęć kulinarnych, gdzie uczestnicy uczyli się pod okiem rodziców i instruktorów gotować dania, których głównym składnikiem był ziemniak. W spotkaniu wzięli udział instruktorzy oraz dzieci należące do zespołów oraz kół zainteresowań  działających przy świetlicy : kółka teatralnego, śpiewaczego, plastycznego oraz „Małe Kaczoki”.W tym roku bawiły się z nami  dzieci z Marklowic, które uczęszczają do tamtejszej świetlicy ,prowadzonej przez Ewę Błachut. Zanim jednak zaczęto zajęcia, dzieci zostały podzielone na grupy. Każda grupa pod okiem instruktora, odpowiadała za wyznaczone zadanie. W kuchni dzieci pomagały przygotować ciasto na kopytka. Obierały ziemniaki na placki ziemniaczane i frytki, gotowały zupę ziemniaczaną i herbatę.

Natomiast na sali grupa pani Uli Wiśniowskiej   przygotowywała stoły do posiłku. Najpierw przyozdobiły je jesiennie - liśćmi i jeżykami z firmy Canea. Następnie porozkładały kolorowe serwetki i zastawę stołową. Było pięknie, kolorowo i jesiennie.  Najmłodsza grupa pod okiem Ewy Błachut w tym czasie, robiła przeróżne ludziki z małych ziemniaczków, podarowanych przez Leszka Macurę. Dzieci po nakryciu stołów oraz po przygotowaniu potraw miały czas na wspólną zabawę. Na zakończenie, wszyscy razem usiedli, by delektować się przygotowanymi przez siebie i instruktorów - potrawami. Dzieci z apetytem zajadały się. Wszystko bardzo szybko znikało ze stołów. Dziękuję za pomoc instruktorom i rodzicom za zaangażowanie: pani Urszuli  Wiśniowskiej, pani Ewie Blachut, pani Marysi Przybyło, pani Halinie Hanzel oraz pani Dorocie Fiącek.

B.T