kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Ferie Zimowe - Świetlica Kaczyce

Od 21 do 25 lutego 2022 r. podczas ferii zimowych w świetlicy w Kaczycach odbyły się zajęcia dla dzieci. Wzięło w nich udział około 20 dzieci.

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy zajęciami kulinarnymi — pieczeniem pizzy. Z zakupionych towarów, dzieci pod okiem dorosłych przygotowały ciasto, dały je na blaszkę, a na górę poukładały kiełbasę i ser. Po upieczeniu ze smakiem zjadły swój wypiek. Po posiłku udaliśmy się na plac zabaw przy szkole, gdzie mogły pobawić się i pobiegać. Następnego dnia we wtorek odwiedził nas Dzielnicowy Kaczyc Pan Rafał Górczyński, który przygotował quiz. Dzieci wybierały pytania i udzielały na nie odpowiedzi. Zagadnienia były dostosowane do ich wieku. Podopiecznym bardzo się podobało. Na zakończenie spotkania, każde z nich otrzymało nagrodę od dzielnicowego. Były to odblaski. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Po tych zajęciach udaliśmy się do salki plastycznej. Tam dzieci miały za zadanie pomalować przyniesione z domu słoiki, a potem kolorowo je przyozdobić. Słoiki wykorzystają do dekoracji na Święta Wielkanocne. W tym dniu oglądaliśmy także bajki. W środę odbył się balik. Były tańce i zabawy. Uczestnicy imprezy otrzymali poczęstunek.

Następnego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od dokańczania rozpoczętych słoików. Dzieci z pomocą dorosłych przyklejały do nich ozdoby. Nie wszystkie jednak skończyły swoje prace, ponieważ tego dnia zapowiedzieli się strażacy z OSP Kaczyce. Dzieci brały czynny udział w pokazach przygotowanych przez Straż. Była to naprawdę pouczająca lekcja. Uczestnicy uczyli się jak postępować w nagłych przypadkach, jak udzielać pierwszej pomocy. Po zakończonych zajęciach wszyscy usiedli do poczęstunku, a że to był tłusty czwartek, każdy mógł pojeść sobie pączków z sera. Panowie z OSP Kaczyce stanęli też na wysokości zadania i także zakupili dzieciom pączki. Dziękujemy im za to. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

W ostatni dzień zajęć wzięliśmy dzieci do kina do Cieszyna na bajkę pt. „Swing 2”. Po seansie udaliśmy się do Limonki na frytki, pizzę i soczek. Tradycyjnie w ten sposób zakończyliśmy zajęcia w świetlicy Kaczyce.

Dziękujemy pani Dorocie Fiącek za upieczenie oponek serowych, pomoc przy organizacji baliku i opieki nad dziećmi w czasie wyjazdu do Cieszyna. Dziękujemy pani Halinie Hanzel za pomoc przy  dzieciach podczas baliku i wyjeździe do Cieszyna.

Bożena Tomosz

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip