kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Historia Zebrzydowic od wieku XX do czasów obecnych - nowe wydawnictwo GOK już do nabycia

Gminny Ośrodek Kultury wydał 3 nowe pozycje książkowe. Pierwszą z nich jest wyczekiwana przez czytelników książka Patryka Nowaka - Historia Zebrzydowic od wieku XX do czasów Obecnych. Monografia jest trzecią opisującą losy Zebrzydowic, obecnej siedzi gminy, w skład których wchodzą Zebrzydowice Górne, Zebrzydowice Dolne, Marklowice Górne, Kończyce Małe i Kaczyce.  Na kartach książki znajdziemy historię oraz najważniejsze wydarzenia z dziejów szkoły, parafii, zamku i życia mieszkańców od początku XX wieku do czasów obecnych. W książce tej zostały przedstawione także dzieje działających w Zebrzydowicach organizacji i stowarzyszeń. 

- Jako autor trzech pozycji książkowych, a zarazem miłośnik lokalnej historii wierzę, że trud włożony w powstanie wszystkich opracowań będzie mógł się przyczynić do lepszego poznania charakterystyki naszej Gminy na przestrzeni wieków. Każdy czytelnik powinien być jednak świadomy, iż nie wszystkie wydarzenia z historii Zebrzydowic zostały w tych pracach w sposób wyczerpujący omówione. Niektóre z zagadnień zostały tylko zasygnalizowane, by zapoczątkować możliwość tworzenia kolejnych opracowań, mających na celu zgłębienie dziejów Zebrzydowic – pisze w podsumowaniu autor. - Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że mieszkańcy mogą poznać historię swojej miejscowości dzięki pomocy, wsparciu i zaangażowaniu Pana Andrzeja Kondziołki – Wójta Gminy Zebrzydowice oraz Pani Małgorzaty Guz – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach. Serdecznie dziękuję za możliwość publikacji i promocję mojej pracy – kończy Patryk Nowak.

Książkę Historia Zebrzydowic od wieku XX do czasów obecnych nabyć można w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach, ul. Ks. A. Janusza 21, 43-410 Zebrzydowice tel. 32 4693 334. Cena  20 zł.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip