kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Już w sobotę - Kiermasz i Wypieki!

W sobotę (02.04.2022) o godz. 9:00 w Sali Widowiskowej przy zamku w Zebrzydowicach po raz kolejny odbędzie się Regionalny Konkurs Potraw i Wypieków na Zapusty i Wielkanoc "Dorty, kołocze, krepliki i insze placki" Jego celem jest kultywowanie kulinarnego dziedzictwa, prezentowanie i dokumentowanie potraw i wypieków własnego regionu, zwłaszcza tych, które przygotowane zostały według dawnych zanikających już receptur.

 Impreza ma charakter konkursowy. Potrawy/wypieki oceniane będą przez jury powołane przez organizatora. Decyzje jury oparte są na swobodnym uznaniu i są ostateczne, nie podlegają reklamacji. Potrawy/wypieki oceniane będą w dwóch kategoriach: I. Stół Wielkanocny; II. Koszyk Wielkanocny;

W so tym samym dniu (2 kwietnia) na placu zamkowym w Zebrzydowicach zostanie zorganizowany po raz kolejny już kiermasz świąteczny.  Wiemy, że czekacie na sprzedawców rękodzieła oraz smacznych wypieków.

 Wzorem lat ubiegłych  Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza państwa na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 2 kwietnia  na placu zamkowym w Zebrzydowicach w godz. 9:00-13:00 – Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by na wolnym powietrzu dokonać świątecznych zakupów – powiedziała dyrektor zebrzydowickiego GOK-u, Małgorzata Guz – Na pewno nie zabraknie rękodzieła w klimacie Wielkanocnym. Zaś w tym samy czasie na Sali Widowiskowej odbywać się będzie Regionalny Konkurs Wypieków na Zapusty i Wielkanoc - dodaje M. Guz.

 Zapraszamy wstęp wolny!

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip