Kaczyce: Jasełka 2024

21 stycznia w niedzielę w Domu Ludowym  w Kaczycach  miało miejsce niecodzienne wydarzenie, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jak nam wiadomo Boże narodzenie przypada na  25 grudnia ale bez względu na datę chcieliśmy przeżyć te piękne chwile jeszcze raz. W przepięknej scenerii Betlejem, mieszkańcy mieli okazję  zobaczyć  Jasełka  oraz wysłuchać tradycyjne  kolędy i piękne pastorałki.  W koncercie wzięły udział wszystkie zespoły działające przy świetlicy Domu Ludowego. Jasełka zostały przygotowane przez kółko teatralne „TU TO TU” pod kier Ewy Błahut. Natomiast kolędy i pastorałki wykonały zespoły :

- zespół  muzyczny „Melodia „ pod kier Mariana Zaleskiego

- zespół folklorystyczny „Małe Kaczoki’ pod kier, Urszuli Wiśniowskiej z akompaniamentem Piotra Latosa.

- zespół Folklorystyczny „Nadolzianie” pod kier. Roberta Rybki z kapelą pod kier. Klaudiusza Grzybka

- zespół  czworga w składzie : Urszula Wiśniowska, Ewa Blahut, Weronika Owczarzy oraz Marian Zaleski.

Tak napisał o tym wydarzeniu sołtys Kaczyc Marcin Stryczek :

„W dniu dzisiejszym sala Domu Ludowego wypełniona została radością i zapachem Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą naszych najwspanialszych małych aktorów z Koła Teatralnego, zespołu Małe Kaczoki, Zespołu muzycznego Melodia którzy na deskach sceny wystawiali „Jasełka na wesoło”. Mali aktorzy którzy wcielili się w przydzielone role odegrali je wzorowo. Ich przedstawienie zostało nagrodzone licznymi brawami. Po zakończonym spektaklu na scenie pojawiły się 3 solistki i solista przygrywający na klawiszach : Pani Weronika Owczarzy, Urszula Wiśniowska, Ewa Błachut i Marian Zaleski, którzy pracują z naszymi dzieciakami. Debiutanci wykonali 3 pastorałki, które głęboko wzruszyły widownię. Na zakończenie występu scenę opanowali Nadolzianie. Zaśpiewali wiele zapomnianych i mało znanych kolęd i pastorałek. Ich koncert został nagrodzony gromkimi brawami.

Piękne wiersze i przekazy świąteczne jak i prowadzenie zostały zaprezentowane przez Panią Bożenę Tomosz i Pana Mariana Zaleskiego”.

Dziękuję wszystkim zespołom za udział w koncercie oraz mieszkańcom Kaczyc i pobliskich miejscowości za tak liczne przybycie. Myślę, że był to wieczór pełen wrażeń i bardzo udany, który pokazał wszystkim nam, że są ludzie pełni zapału i poświęcenia. Ludzie dla których praca  - czy z dziećmi – czy z dorosłymi jest satysfakcją ,spełnieniem się. Dziękuję dzieciom a przede wszystkim ich rodzicom za to , że tak pilnie przyprowadzają je na próby, dorosłym i młodzieży zespołu „Nadolzianie”.Dziękuję pani Halinie Hanzel oraz Dorocie Fiącek za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla zespołów. B.T.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ