kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Letni koncert " DLA RODZICÓW (relacja/zdjęcia)

W piątek, 16.06.2023 o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej zebrzydowickiego GOK-u odbył się wyjątkowy Letni Koncert "Dla rodziców". Tego popołudnia, pełnego emocji i artystycznych wrażeń, dzieci i młodzież biorące udział w zajęciach muzycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności wokalno-instrumentalne.

Sala Widowiskowa wypełniła się po brzegi, a na widowni zasiadli z niecierpliwością oczekujący rodzice i goście, którzy przybyli, aby z dumą i radością oglądać występy uczestników zajęć. Atmosfera była niesamowita, pełna entuzjazmu i wzruszenia. Wszyscy zgromadzeni wiedzieli, że czeka ich niezapomniany wieczór, pełen talentu i pasji.

Program koncertu był zróżnicowany i bogaty. Młodzi artyści zaprezentowali szereg różnorodnych utworów muzycznych, obejmujących różne gatunki i style. Wspaniali wokaliści poruszyli serca publiczności swoimi pięknymi głosami, wykonując zarówno klasyczne pieśni, jak i popularne przeboje. Instrumentaliści, z kolei, zachwycili swoją wirtuozerią i umiejętnością gry na instrumentach.

Każde młody wykonawca miał swoje chwile sławy na scenie, a ich pasja do muzyki była widoczna w każdym dźwięku i ruchu.

Artystami tego wieczoru byli:  Michalina Kowal,  Aleksandra Fedrizzi , Natalia Krótki, Magdalena Fujcik, Anna Fujcik, Kamil Stańkusz, Kevin Stańkusz, Natalia Rudnicka, Aleksandra Zborek, Jan Fujcik, Klaudia Ślosarek, Julia Lachawiec, Ada Zając, Martyna Lapczyk, Emilia Żesławska,

Wisienką na torcie był występ Martyny Dobrogowskiej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy „Walc Katon” z opery „Kasanowa” Ludomira Różyckiego, pieśń Stanisława Moniuszki  „Polna Różyczka”  przy akompaniamencie Pani Jolanty Jabłońskiej. Martyna rozpoczęła naukę śpiewu jako nastolatka. Na samym początku edukacji była to muzyka rozrywkowa, na tej niwie osiągnęła wiele sukcesów i była laureatką licznych konkursów. Od 2 lat rozpoczęła kształcenie głosu techniką bel canto i wykonuje pieśni oraz arie operowe. Muzyka klasyczna pozwoliła odkryć wyjątkową skalę głosu Martyny, która oscyluje w granicach 3 oktaw!

Jako przedostatni wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Septyma z Gminnego Ośrodka Kultury. Zespół wystąpił w składzie: Natalia Rudnicka, Martyna Lapczyk, Kinga Jabłońska , Aleksandra Zborek, Jan Fujcik, oraz Piotr Skrobiś.  Młodzi muzycy zaprezentowali 3 utwory: „Zombi”, „Hallelujah” oraz  „My heart will go on” z reperutaru Celine Dion.

Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali „Mam cudownych rodziców” z repertuaru Urszuli Sipińskiej. Zarówno rodzice jak i dzieci oraz młodzież nie kryli łez wzruszenia.

Należy także wspomnieć o ważnej  roli pani Instruktor Jolancie Jabłońskiej, która nie tylko wspierała wykonawców ale również do tego występu przygotowała podczas zajęć w zebrzydowickim Ośrodku Kultury.

Dyrektor GOK Małgorzata Guz podziękowała wszystkim za udział w zajęciach i przepiękny koncert oraz pani Jolancie Jabłońskiej za zaangażoowanie i pracę z dziećmi i młodzieżą 

Dziękujemy Grzegorzowi Fujcikowi za pomoc techniczną podczas organizacji wydarzenia.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip