Moja Wielka Wołyńska Rodzina - zapraszamy na wystawę!

Zapraszamy serdecznie wszystkich na wernisaż wystawy czasowej pana Dariusza Kanaka "Moja wielka wołyńska rodzina". Wydarzenie rozpocznie się w piątek   (17.11.2023 r.) o godzinie 17:00. Zwiedzający ekspozycję będą mogli zapoznać się z losami rodziny autora oraz z nim samym.

Odwiedzając wystawę poznają Państwo historię wybranych miejscowości oraz opowieść o:

• życiu na wsi w powiecie kostopolskim,
  • żołnierzach Korpusu Ochrony Pogranicza,
  • 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK,
  • szkołach wołyńskich,
  • wysiedleniu mieszkańców Wołynia na ,,Ziemie odzyskane”

Ideą wystawy jest pokazanie piękna i historii Wołynia, losów ludzi tam mieszkających oraz przedstawienie pamiątek z czasów przedwojennych.

Gościem specjalnym wernisażu, który zaplanowany jest na godz.17, będzie Piotr Lasota, autor książki "Cena wyboru", opisującej przedwojenne relacje polsko-ukraińskie na Wołyniu oraz powojenne na Ziemiach Odzyskanych.

Wstawa będzie okazją także do tego by pomóc Natalce - zapowiada Dariusz Kanak. W trakcie wydarzenia będzie możliwość wsparcia Natalki Mancewicz -> https://www.siepomaga.pl/natalka-mancewicz (dla wrzucających do puszki będzie czekała niespodzianka)

Zapraszamy serdeczenie - wstęp wolny!