kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Nadolzianie z nagrodą Szersznika!

Miło nam poinformować, że na wniosek Małgorzaty Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach,  zespół "Nadolzianie", został wybrany tegorocznym Laureatem Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika w kategorii upowszechniania kultury.

Wręczenie nagrody zaplanowano na 22 listopada 2022 roku o godz. 17:00 w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego – relacja z tego wydarzenia znajdzie się w następnym numerze WzP i na stronie internetowe www.gok.zebrzydowice.pl

Nagroda ta przyznawana jest już od 19 lat przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego na podstawie opinii Kapituły, którą tworzą specjaliści i eksperci z zakresu muzyki, literatury, sztuk plastycznych i architektury, jak również przedstawiciele samorządu powiatowego. „Szerszniki” otrzymują osoby szczególnie zasłużone na gruncie kultury i związane ze Śląskiem Cieszyńskim. Nagroda w dziedzinie kultury przyznawana przez jest przez Powiat Cieszyński. W 2008 roku otrzymała imię księdza Leopolda Szersznika, postaci niezwykle wykształconej i zasłużonej dla rodzimej kultury. Zgromadzona przez niego kolekcja zapoczątkowała istnienie Muzeum Śląska Cieszyńskiego.
Wnioski o nagrodę składać mogą gminy powiatu cieszyńskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, instytucje kultury i podmioty zajmujące się organizowaniem i prowadzeniem działalności kulturalnej działające na terenie powiatu cieszyńskiego oraz stowarzyszenia twórców i artystów.

Gratulujemy!

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip