Nagroda im. Leopolda Szersznika trafiła do NADOLZIAN z Kaczyc

We wtorek, 22 listopada w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie wręczono najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie kultury, które przyznaje Samorząd Powiatu Cieszyńskiego - Nagrody im. ks. Leopolda Szersznika.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów w kategorii upowszechniania kultury, za całokształt działań na rzecz wieloletniego propagowania muzyki oraz śpiewu Śląska Cieszyńskiego, nagrodę otrzymał Zespół Folklorystyczny „Nadolzianie” z Kaczyc – Gratulujemy!

Oprócz naszego zespołu nagrody otrzymali, w kategorii ochrony kultury: Bożena Kubień, regionalistka oraz autorka szeregu opracowań historycznych dotyczących Ustronia a w kategorii twórczości artystycznej Zbigniew Machej, pisarz, tłumacz, publicysta oraz działacz kultury.

Zobacz fotoreportaż>>>