Noc Muzeów na zamku w Kończycach Małych

Gwarno, wesoło, edukacyjnie i historycznie było w piątkowe (12.05) popołudnie i wieczór przy zamku w Kończycach Małych. Po raz kolejny odbywała się tutaj NOC MUZEÓW.

Oprócz bezpłatnego zwiedzania Izby Regionalnej przygotowano plecenie wianków i robienie orderów rycerskich, było ognisko, pieczenie ziemniaków i chleba, smalec, kiszone ogórki i poncz słowiański!

Na miejsce przybyli także przodkowie pradawnych Słowian. Na Dziedzińcu Zamkowym miał miejsce pokaz musztry, walk i czarów, a przy ognisku w magicznym nastroju, który stworzył wieczór,  ogień i muzyka, snuł opowieści słowiański wojownik.

Organizatorami wydarzenia były Świetlica GOK Zebrzydowice w Kończycach Małych oraz Stowarzyszenie Miłośników Kończyc Małych

Do zobaczenia za rok!