kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Wianki 2023 Wspaniałe weekendowe wydarzenia dla całej rodziny - koncert Redlin i inne (zdjęcia! )

W minioną sobotę, 1 lipca, plac zamkowy w Zebrzydowicach ponownie zamienił się w centrum kulturalnych atrakcji, gromadząc tłumy ludzi na corocznym wydarzeniu Wianki 2023. Program tego niezwykłego wydarzenia obejmował wiele atrakcji, w tym pokaz sztucznych ogni oraz efektowny pokaz tańca z ogniem. Cała miejscowość ożyła magią świateł i muzyki, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Pokaz sztucznych ogni zawsze przyciąga uwagę publiczności i tym razem nie było inaczej. Kolorowe i olśniewające wybuchy zachwyciły wszystkich uczestników wydarzenia. Wcześniej jednak barwny korowód przeszedł nad Staw Młyńszczok, by tradycyjnie wypuścić wianki na wodę.
Kolejną atrakcją tego wyjątkowego dnia były pokazy tańca z ogniem. Artyści poruszający się w rytm muzyki prezentowali widowiskowe układy i figury, manipulując ognistymi rekwizytami. Ich precyzja i zwinność robiły ogromne wrażenie na uczestnikach. To niezwykłe połączenie tańca, muzyki i ognia sprawiło, że zarówno dorośli, jak i dzieci byli w pełni zaabsorbowani tym spektaklem.

Niedzielę, 2 lipca, w Zebrzydowicach wypełnił XVI Przegląd Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Mikrofon dla wszystkich". To wydarzenie skierowane było przede wszystkim do młodszych miłośników muzyki, dając im szansę zaprezentowania swojego talentu na scenie. Młodzi artyści (i to z różnych regonów kraju!) śpiewali i interpretowali znane piosenki, rywalizując o nagrody i uznanie jury. Przegląd ten jest doskonałą okazją do odkrycia nowych, utalentowanych artystów i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Jury stwierdziło, że tegoroczny poziom był jednym z najwyższych w historii odbywania się przeglądów.

Dla najmłodszych była również przygotowana specjalna atrakcja - teatrzyk dla dzieci. W niedzielę, na amfiteatrze zebrzydowickiego Ośrodka Kultury, odbyła się przedstawienie pod tytułem "Piraci: Skarb Pustyni", w wykonaniu teatru Krak ART z Krakowa. Dzieci mogły uczestniczyć w niezwykłej przygodzie, wcielając się w rolę małych piratów i szukając ukrytego skarbu. Ten interaktywny spektakl wciągnął najmłodszych widzów w świat wyobraźni i przygody. Nie zabrakło także ważnego morału jaki wynikał ze sztuki, że prawdziwą mapą do szczęścia jest twoje własne serce.

Weekendowe wydarzenia kulturalne w Zebrzydowicach zakończył koncert zespołu REDLIN, który odbył się na amfiteatrze. Ich rockowo-folkowe brzmienie wypełniało przestrzeń, niosąc się daleko nad stawem Młyńszczok. Energiczne melodie i znakomity występ zespołu przyciągnęły tłumy, które nie tylko słuchały, ale również aktywnie uczestniczyły w koncercie, tańcząc i śpiewając razem z muzykami. Atmosfera była niesamowita, a publiczność cieszyła się dobrą zabawą do późnych godzin popołudniowych.

Wydarzenia takie jak Wianki 2023, Przegląd Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz koncert REDLIN nie tylko przyciągają mieszkańców Zebrzydowic, ale również przyciągają gości z pobliskich miast i miejscowości.

Organizatorem imprez był Gminny Ośrodek Kultury, który dziękuje wszystkim za pomoc w przygotowaniu wydarzenia i jego przeprowadzenia. Szczególne podziękowania kieruje do strażaków z OSP Zebrzydowice, którzy po raz kolejny nas nie zawiedli!

Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Wydarzenia mogło odbyś się dzięki wsparciu FUNDACJI JSW

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip