kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Wystawa Numizmatyczna w Zebrzydowicach: Podróż przez historię za pomocą monet

 Zebrzydowice są obecnie gospodarzem fascynującej wystawy numizmatycznej. Wielbiciele historii, pasjonaci monet oraz wszyscy zainteresowani odkrywaniem przeszłości mają okazję przeżyć niezwykłą podróż przez historię za pomocą… GOTÓWKI….

Wystawa numizmatyczna, która odbywa się w Galerii nad Młyńszczokiem, jest owocem kolekcjonowania monet przez Henryka Franka, członka Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Zebrzydowicach. Wystawione monety pochodzą z różnych okresów historycznych.

Głównym celem wystawy jest przybliżenie publiczności historii za pomocą monet jako źródła informacji. Monety, będące nośnikami obrazów i symboli, potrafią opowiedzieć nam niezwykłe historie o czasach, w których powstały

Wystawa numizmatyczna w Zebrzydowicach nie tylko przyciąga miłośników numizmatyki, ale także jest doskonałą okazją do edukacji i podziwiania piękna historycznych artefaktów. Można na niej zobaczyć rzadkie i unikalne monety. Jest to także doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat historii.

Wystawa numizmatyczna to wydarzenie, które jest obowiązkowe dla każdego miłośnika sztuki kolekcjonowania monet i banknotów. Takie imprezy są organizowane w różnych ośrodkach w całym kraju, ale istnieją również stałe wystawy numizmatyczne³. Na przykład Polskie Towarzystwo Numizmatyczne organizuje różne wydarzenia związane z numizmatyką, takie jak wykłady i sympozja . W Muzeum Narodowym w Krakowie znajduje się Gabinet Numizmatyczny, który został założony w 1883 roku i zawiera około 109 tysięcy obiektów, w tym monety antyczne, polskie i obce, medale, banknoty i inne .

Wystaw udostępniona jest w "Galerii nad Młyńszczokiem" w Zebrzydowicach i czynna jest w godzinach od 16.00 do 19.00. Numizmaty można obejrzeć od 1 do 5 czerwca włącznie. Wstęp Wolny Zapraszamy!

organzatorzy: Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Zebrzydowicach oraz GOK Zebrzydowice

red.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip