Zmarł Ksiądz Kanonik Marian Brańka

W niedzielę 9 czerwca 2024 roku zmarł Ksiądz Kanonik Marian Brańka, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach oraz dziekan dekanatu strumieńskiego. Ks. Proboszcz wielokrotnie uczestniczył i pomagał w wydarzeniach organizowanych przez nasza placówkę - Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….

Ksiądz Marian Brańka urodził się w roku 1955 w Oświęcimiu. Święcenia prezbiteratu przyjął w Archidiecezji Katowickiej w 1981 roku.

Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle oraz Świętego Bartłomieja w Koniakowie. W roku 1993 został mianowany administratorem a następnie proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Kubalonce. W roku 1996 został mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Lipowcu. od 2006 roku pełnił posługę duszpasterską jako proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach.

Pogrzeb Śp. Księdza Kanonika Mariana Brańki odbędzie się w dniach:

Czwartek, 13 czerwca 2024 r, Kościół Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach
18:00 – Wprowadzenie do Kościoła i Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla
Po Mszy świętej czuwanie przy zmarłym do godziny 21:00

Piątek, 14 czerwca 2024 r., Kościół Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach
11:00 – Czuwanie przy zmarłym
14:00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Piotra Gregera
Po Mszy świętej odprowadzenie na cmentarz parafialny w Zebrzydowicach.