kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Koncert Patriotyczny w Kaczycach

27 listopada w sali widowiskowej Domu Ludowego w Kaczycach odbył się Wieczór poezji i pieśni patriotycznej. Wzięły w nim udział dziecięce zespoły i uczestnicy kół zainteresowań działających przy tutejszej świetlicy: kółko teatralne pod kier. Ewy Blachut, zespół folklorystyczny „Małe Kaczoki” pod kier. Urszuli Wiśniowskiej z akompaniamentem pana Piotra Latosa, oraz zespół muzyczny „Taka Melodia” pod kier. Mariana Zaleskiegio. 

Spotkanie miało na celu nie tylko przypomnienie sobie niejednokrotnie już zapomnianych pieśni patriotycznych, ale też wspólny śpiew z dziećmi. W przystrojonej w biało – czerwone barwy i nastrojowo oświetlonej sali rozbrzmiewały recytowane przez dzieci wiersze polskich poetów oraz pieśni patriotyczne. Wspólny śpiew przy akompaniamencie pianina, gitary oraz herbatce i ciasteczkach pieczonych przy aktywnej pomocy dzieci na długo pozostanie w pamięci uczestników tego patriotycznego wieczoru.

 Dziękuję bardzo za tak liczny udział w wieczorku rodzicom, dziadkom, babciom i ciociom. Szczególne podziękowania dla pani Marii Przybyło za pomoc przy dzieciach, które piekły ciasta i pomagały przy strojeniu sali.

B.T

Fot: Magdalena Gut i Bożena Tomosz

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip