"Dzień Ziemniaka" w Kaczycach

24.10.2022 w świetlicy Domu Ludowego odbył się  po raz kolejny  „Dzień ziemniaka”. Udział w nim wzięły  dzieci, uczęszczające na  zajęcia świetlicowe:  kółka plastycznego ,śpiewaczego ,grupy teatralnej oraz „Małe Kaczoki’ wraz z instruktorami. Pod okiem rodziców i opiekunów, dzieci brały czynny udział  w przygotowywaniu potraw ,których głównym składnikiem był ziemniak. Były placki ziemniaczane ,kopytka, zupa ziemniaczana i oczywiście nie zabrakło frytek. Dzieci miały też za zadanie, przygotowanie stołów. Najpierw przyozdobiły je jesiennie, przyniesionymi  liśćmi, następnie porozkładały kolorowe  serwetki i ponakrywały zastawą  stołową. Po przygotowaniu potraw, dzieci miały czas na zabawę i na udział w zajęciach plastycznych - poprowadzonych przez instruktorów. Na zakończenie, wszyscy razem usiedli do pięknie nakrytych stołów, by zjeść przygotowane potrawy. Dziękuję bardzo  za pomoc i  zaangażowanie rodzicom i instruktorom. Szczególne podziękowania należą się  panu Leszkowi Macurze za worek ziemniaków, pani Dorocie  Fiącek i  pani Halinie  Hanzel.

BT.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ