kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Kolejne wsparcie dla GOK-u „Potańcówki Wiejskie” – edycja 2023

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi rozstrzygnął pierwszą edycję programu „Potańcówki Wiejskie”.  Program spotkał się z bardzo szerokim odzewem.  508 wniosków przeszło przez etap formalny, dofinansowanie otrzymało 50. z nich, w tym zebrzydowicki GOK

Projekt Ludowe tańce i śpiew Ziemi Cieszyńskiej złożony przez Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach uzyskał wsparcie w kwocie 8990 zł.

Poprzez realizowanie Programu Potańcówki Wiejskie Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zamierza wspierać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego.

 Dzięki Programowi, Instytut chce przybliżyć, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Zamierzeniem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi w ujęciu jak najbardziej lokalnym, pielęgnując tym samym własne, miejscowe tradycje muzyczne i taneczne.

- W trakcie wydarzenia zaplanowaliśmy szereg atrakcji m.in. wystąpią Kończneczki, Nadolzianie i zespół dziecięcy Mały Koniaków z Koniakowa. Nie zabraknie również grupy Wałasi! W tym dniu będzie także okazja by nauczyć się „cieszynioka” – mówi dyrektor GOK Małgorzata Guz.

 Projekt został dofinansowany z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu Potańcówki Wiejskie 2023.

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip