kontrast
A
A
czcionka
A
A
A
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21

Odszedł Stanisław Konopka

W środę, 22 marca 2023 zmarł Stanisław Konopka, fotoreporter Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL, wspaniały człowiek, miłośnik folkloru i kultury Śląska Cieszyńskiego.

Nasz Stasiu, bo tak się do niego zwracaliśmy, był związany z życiem kulturalnym naszej gminy. To On wielokrotnie dokumentował to co się u nas dzieje. Był miłośnikiem wszystkich naszych zespołów folklorystycznych, które zawsze podziwiał i stawiał za przykład dla innych. Był miłośnikiem Chóru Mieszanego Echo, na którego koncertach był wielokrotnie.  Jako  znawca gwary zasiadał w jury konkursów  organizowanych przez GOK Zebrzydowice - „Rzóndzymy po naszymu”, gdzie swoje obowiązku wypełniał perfekcyjnie.

Jak napisał  portal ox.pl - to on zawsze starał się być tam, gdzie tętniło życie kulturalne Śląska Cieszyńskiego. Z zamiłowaniem pokazywał na zdjęciach kolejne występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, chętnie zaglądał do Miejskiej Biblioteki, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Teatru im. Adama Mickiewicza, czy progów Uniwersytetu Śląskiego. Chętnie uczestniczył w koncertach i wydarzeniach patriotycznych nie tylko w Cieszynie - wernisaże, finisaże, spotkania i prelekcje były dla niego bardzo ważne w całym regionie. Cenił kulturę, piękno i sztukę. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszyły się także dwory szlacheckie i antyki.

Z pasją opowiadał o kolejnych wydarzeniach, w których uczestniczył. Zachwycał się pięknem retoryki i wizualizacji. Podziwiał najdrobniejsze szczegóły, zawsze starał się oddać atmosferę spotkania. Z największą dokładnością przygotowywał swoje fotoreportaże.

Zdjęcia Stanisława Konopki ukazywały się także na naszej stronie. Żegnaj Stasiu!

GOK Zebrzydowice

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
43-410 Zebrzydowice, Ks. Antoniego Janusza 21
facebook bip