XVI Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim (zdjęcia)

W środę 17 maja w Panteonie Górnośląskim w Katowicach rozpoczęto XVI Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim im. Komandora Wiktora Węgrzyna . Celem spotkania, w którym wzięło udział ok 70 motocyklistów z Polski było zapoznanie się z życiem i działalnością Wojciecha Korfantego, złożenie wieńca pod pomnikiem w Katowicach, wizyta w polskiej szkole na Zaolziu (Bystrzyca), uczczenie pamięci Żołnierzy WP poległych w wojnie polsko-czeskiej w styczniu 1919 roku, poznanie historii Piastów Cieszyńskich podczas wizyty w nowym Muzeum w Zamku w Kończycach Małych, uczczenie pamięci Śląskich Legionistów z 1914 roku.

W czwartek 18 maja 2023 na zamku w Kończycach Małych motocykliści spotkali się z władzami naszej gminy, którą reprezentował Zastępca Wójta Gminy Zebrzydowice Karol Sitek oraz z  Dyrektor GOK Zebrzydowice - Małgorzata Guz.

redakcja